آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
در شرایط خشکسالی سیستان و بلوچستان
کارکرد طرح های آبخیزداری بیشتر از سدسازی است

فرماندار شهرستان چابهار گفت: خشکسالی حدود دو دهه و به طور مستمر در استان سیستان و بلوچستان سایه افکنده است و اجرای طرح‌های آبخیزداری فواید بیشتر و ارزانتری نسبت به سد سازی ها دارد.
تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها افزایش یافت/ تشدید مقابله با قاچاق چوب
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه وضعیت اعتبارات حوزه اطفای حریق به نسبت سال‌های قبل خوب است، گفت: تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق به مراکز استان‌ها واگذار شده است.
اجرای عملیات آبخیزداری در ۱۵ میلیون هکتار اراضی کشور
عملیات آبخیزداری تاکنون در ۱۱ میلیون هکتار از اراضی تحت فرسایش آبی کشور انجام شده و در ۱۵ میلیون هکتار دیگر نیز در حال اجرا است.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از حوزه آبخیز اوغان در شهرستان گالیکش
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان گلستان،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز از حوزه آبخیز اوغان شهرستان گالیکش بازدید کرد.
حفاظت از منابع طبیعی در قالب تفکرات اداری نمی گنجد
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بیست و ششمین نشست ستاد هماهنگی اجرای طرح‌های آبخیزداری به موضوع یگان حفاظت پرداخت و گفت: مسئولیت یگان در امر حفاظت از جنگل ها و مراتع کاری نیست که در تفکرات و چارچوب های اداری بگنجد زیرا حفاظت، قرق و گشت و مراقبت با سیستم کارمندی و اداری سنخیت ندارد.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 7670
بازدید کل : 5626394
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 15:56
اخبار
تحولی عظیم در پروژه های آبخیزداری و آب و خاک استان اردبیل  | بازدید :4
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با اجرای پروژه های آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تحولی عظیم در آب و خاک استان ایجاد می شود.
در شرایط خشکسالی سیستان و بلوچستان
کارکرد طرح های آبخیزداری بیشتر از سدسازی است  | بازدید :25

فرماندار شهرستان چابهار گفت: خشکسالی حدود دو دهه و به طور مستمر در استان سیستان و بلوچستان سایه افکنده است و اجرای طرح‌های آبخیزداری فواید بیشتر و ارزانتری نسبت به سد سازی ها دارد.
تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها افزایش یافت/ تشدید مقابله با قاچاق چوب | بازدید :96
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه وضعیت اعتبارات حوزه اطفای حریق به نسبت سال‌های قبل خوب است، گفت: تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق به مراکز استان‌ها واگذار شده است.
مدیرکل منابع طبیعی گیلان عنوان کرد:
توزیع 500 هزار نهال رایگان صنوبر در گیلان طی امسال | بازدید :25

مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه هر هکتار صنوبرکاری دارای درآمد حدود 130 میلیون تومانی برای صنوبرکار است، گفت: در سال جاری برنامه داریم 500 هزار نهال صنوبر را به صورت رایگان در اختیار تولیدکنندگان صنوبر در سطح استان قرار دهیم.
ساماندهی هوتگ ها و ساخت بندهای آبخیزداری در چابهار ضروری است | بازدید :54
مدیرکل دفتر حفاظت خاک و آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ساماندهی هوتگ ها (گودال ذخیره آب شرب، کشاورزی و احشام) و ساخت بندهای خاکی و سنگی ملاتی آبخیزداری درحوزه چابهار ضروری است تا بتوان ریزگردها را کنترل و مراتع و فرسایش خاک را حفظ کرد.
در نشست کمیته راهبری مطرح شد:
تاکید بر انتقال تجارب پروژه مدیریت جنگل‌های هیرکانی به بدنه دولت  | بازدید :78

نماینده موقت دفتر عمران ملل در کشورمان بر انتقال تجارب پروژه مدیریت چندمنظوره جنگل‌های هیرکانی به بدنه دولت تأکید کرد.
سالانه حدود 700 میلیون متر مکعب روان آب در خراسان جنوبی جاری می‌شود | بازدید :36
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: سالانه حدود 700 میلیون متر مکعب روان آب در استان جاری شده و اغلب از دسترس خارج می‌شود.
اختصاص ۳۷ میلیارد تومان به پروژه‌های بیابانزدایی در سیستان و بلوچستان | بازدید :41
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان از اختصاص ۳۷ میلیارد تومان به پروژه‌های بیابانزدایی در استان سیستان و بلوچستان در امسال خبر داد.
6 هزار هکتار جنگل و فضای سبز در همدان ایجاد شد | بازدید :42
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: اجرای 6 هزار و 33 هکتار طرح های جنگل کاری و توسعه فضای سبز یکی از مهمترین دستاورد این مجموعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.
جوشش دوباره قنات‌های خراسان جنوبی با اجرای طرح‌های آبخیزداری | بازدید :47
خراسان جنوبی در ردیف پنج استان بحرانی کشور است، استانی که درگیر خشکسالی ویرانگر، مهاجرت‌های پرچالش و فرونشست زمین است و اجرای طرح‌های آبخیزداری راه‌حلی برای این مشکلات و گامی در راستای آبادانی و توسعه است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:
39 هزار هکتار مقابله با بیابانزایی دستاورد برجسته انقلاب اسلامی است | بازدید :45

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در طول 4 دهه گذشته 39 هزار هکتار از اراضی بیابانی استان به روش های مختلف احیا شده است که طرح های بیابان زدایی اجرا شده شامل بیش از 7 هزار هکتار مالچ پاشی ،بیش از 50 کیلومتر بادشکن و تله رسوب گیر، 7 هزار هکتار پروژه مدیریت روان آب های سطحی برای احیا اراضی بیابانی است که در کانون‌های بحرانی فرسایش بادی شهرستان‌های سیریک، میناب و اطراف بندرعباس اجرا شده است.
اجرای عملیات آبخیزداری در ۱۵ میلیون هکتار اراضی کشور | بازدید :140
عملیات آبخیزداری تاکنون در ۱۱ میلیون هکتار از اراضی تحت فرسایش آبی کشور انجام شده و در ۱۵ میلیون هکتار دیگر نیز در حال اجرا است.
بازدید وزیر جهاد کشاورزی از حوزه آبخیز اوغان در شهرستان گالیکش | بازدید :123
همزمان با سفر رئیس جمهور به استان گلستان،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز از حوزه آبخیز اوغان شهرستان گالیکش بازدید کرد.
طرح جایگزینی سوخت مناسب در روستاها، باعث جلوگیری از تخریب جنگل ها و مراتع می‌شود  | بازدید :56
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: با توجه به جامع‌نگری و حفظ پوشش گیاهی در حوزه‌های مربوطه، طرح جایگزینی سوخت مناسب در روستاها، باعث جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و مراتع می شود.
آبخیزداری عمر مفید سدهای گیلان را افزایش می دهد | بازدید :46
محسن یوسف پور، با بیان اینکه انباشت رسوبات دریاچه سدها را تهدید می کند، گفت: آبخیزداری با اجرای پروژه های عملیاتی خود می تواند از تولید و انتقال رسوب به دریاچه سدها جلوگیری و موجب افزایش عمر مفید سدها و در نهایت تامین منابع آبی مطمئن شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان:
۱۰ میلیارد تومان برای عملیات آبخیزداری سمنان اختصاص یافت | بازدید :0

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان بر ضرورت مدیریت سیلاب‌ها تاکید کرد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان برای عملیات آبخیزداری سمنان اختصاص یافت.
وزش بادگرم در گیلان | بازدید :3
9 هکتار از مراتع و جنگل های گیلان در آتش سوخت.
اجرای پروژه‌های آبخیزداری در بروجرد  | بازدید :15
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بروجرد از اجرای پروژه های آبخیزداری در حوزه های آبخیر آبسرده و انگشته این شهرستان از محل صندوق توسعه ملی خبر داد.
کشف ۳۹ تن چوب قاچاق در طارم | بازدید :15
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان از کشف و ضبط 39 تن چوب قاچاق در طارم از آغاز سال تاکنون خبرداد.
شوراهای اسلامی روستاهای غرب مازندران برای مشارکت در اطفاء حریق تجهیز شدند  | بازدید :24
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری غرب مازندران اعلام کرد: شوراهای اسلامی روستاهای غرب مازندران برای مشارکت در اطفاء حریق تجهیز شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود:
سالانه ۸۵ پرونده حقوقی در حوزه منابع طبیعی شاهرود تشکیل می‌شود | بازدید :81

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه سالانه ۵۰الی۸۵ پرونده حقوقی در حوزه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل می‌شود، گفت: ۹۰درصد این پرونده‌ها در محاکم قضایی منجر به صدور رأی شده است.
اجرای 41 طرح آبخیزداری در فارس | بازدید :28
41 طرح آبخیزداری شامل 33 طرح ملی، سه طرح استانی و پنج طرح مشارکتی در استان فارس در حال اجرا است.
مالکیت آبشارهای استان با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است | بازدید :127
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: مالکیت آبشارهای استان با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است.
جلوگیری از تصرف ۳۵ هزار متر مربع زمین ملی در جاسک | بازدید :31
ماموران یگان حفاظت شهرستان جاسک از تصرف ۳۵ هزار مترمربع زمین ملی پیشگیری کردند.
اتمام پروژه عملیات احداث بند های سنگی ملاتی شهرستان رابر | بازدید :32
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان از پایان عملیات احداث چهار مورد بند سنگ و ملاتی در بالا دست روستاهای توکل آباد و پدوم اباد شهرستان رابر خبر داد.
سامانه ثبت تخلفات حقوقی در ادارات منابع طبیعی لرستان راه اندازی شد | بازدید :35
معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت اداره کل منابع طبیعی استان لرستان از راه اندازی سامانه ثبت تخلفات حقوقی در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های لرستان خبر داد.
کشف ۷ تریلی حامل چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی در اردبیل  | بازدید :29
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: طی روز‌های اخیر ۷ تریلی چوب‌آلات بدون مجوز که مخلوطی از چوب‌آلات جنگلی و غیر جنگلی بودند کشف و ضبط شد.
پیشرفت 90 درصدی پروژه آبخیزداری دهبار در خراسان رضوی  | بازدید :31
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اعلام این مطلب گفت : درسال جاری از محل صندوق توسعه ملی اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 250 میلیون ریال به پروژه آۀبخیزداری دهبار اختصاص یافت که تا کنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .
پیشرفت 90درصدی پروژه های آبخیزداری استان تهران از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی  | بازدید :59
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از پیشرفت فیزیکی بیش از 90 درصدی اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوزه های آبخیز استان تهران خبرداد.
کشت علوفه به روش هیدروپونیک در سیرجان | بازدید :43
کشت گیاه در محیط بدون خاک ( هیدروپونیک ) که در آن مصرف آب به نحو چشمگیری کاهش یافته و رشد گیاه به خوبی تحت کنترل است توسط یکی از مرتعداران سیرجان بگونه ای موفق برای مصرف بهینه و کاهش فشار دام بر مراتع اجرا گردیده است .