پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 293 8 شهريور 1395 12:30 شماره :44986

اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری مهر - محمد علی سفیدیان اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در کشور و در راستای منویات مقام معظم رهبری، اجرای طرح هفت با هدف حذف و یا کاهش عوامل تخریب در عرصه های منابع طبیعی می تواند در حفاظت از منابع طبیعی و تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی حائز اهمیت باشد.
وی گفت: بر اساس این طرح معاونت حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نظر دارد هدف مهم سازمان را در این طرح محقق کند.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان داشت: طرح هفت که با هفت (ت) آغاز می شود شامل توسعه حفاظت مشارکتی، تثبیت مالکیت دولت و کاداستر اراضی ملی و موات، تهیه نقشه اراضی ملی تخصیص یافته و واگذار شده، تعیین تکلیف اراضی اختلافی، تامین سوخت مناسب و جایگزین سوخت فسیلی، تعیین حدود اراضی ملی با مستثنیات با کمربند حفاظتی و تکمیل بانک اطلاعات جامع زمین است.
سفیدیان گفت: در استان سمنان طی پنج ماهه نخست سال جاری با کاداستر بیش از ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان، گام موثری برای تثبیت مالکیت و جلوگیری از سوء استفاده ها و ... در استان صورت پذیرفته و بر نامه ریزی های لازم در راستای توسعه حفاظت مشارکتی از عرصه های ملی، تغییر الگوی مصرف سوخت و تعیین حدود اراضی ملی با مستثنیات به وسیله کمربند حفاظتی شامل بنچ مارک و کمربند سبز با درختان مثمر برای سود دهی به روستائیان صورت پذیرفته است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 945
بازدید کل : 4691860
آخرین بروزرسانی:
31 تير 1397 1:12