پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - قطار زندگی ریزعلی خواجوی را پیاده کرد؛ دهقان فداکار درگذشت
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 464 13 آذر 1396 10:15 شماره :45008

قطار زندگی ریزعلی خواجوی را پیاده کرد؛ دهقان فداکار درگذشت


ریزعلی خواجوی دقایقی پیش در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت.

دهقان فداکار، همیار طبیعت، ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز پنجم اسفندماه سال ۱۳۰۹ خورشیدی در روستای قلعه جوق شهرستان میانه متولد شد.

او در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.

به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند.

تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت.

پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.

هموطن عزیزمان، ریزعلی خواجوی مشهور به دهقان فداکار در سال 1392 با حضور در اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان البرز به "همیاران طبیعت" پیوسته بود.

روابط عمومی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درگذشت دهقان فداکار را به خانواده ایشان و همه ایرانیانی که به او علاقه داشتند تسلیت می‌گوید. روحش شاد.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 979
بازدید کل : 4691888
آخرین بروزرسانی:
31 تير 1397 1:12