پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مطالعات 113000 هکتار کانون‌های ریزگرد جنوب شرق اهواز تا پایان سال 1396 به اتمام می‌رسد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 647 11 دی 1396 12:7 شماره :45794

مطالعات 113000 هکتار کانون‌های ریزگرد جنوب شرق اهواز تا پایان سال 1396 به اتمام می‌رسد


پیام طبیعت: مطالعات 113000 هکتار کانون‌های ریزگرد جنوب شرق اهواز توسط مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور تا پایان سال 1396 آماده و جهت تصویب به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ارائه می‌شود.
در نشست مشترک رؤسای سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع بر اجرای دقیق مطالعات کانون‌های ریزگرد و تسریع در عملیات اجرایی در عرصه‌های جنوب شرق اهواز تأکید گردید.
مهندس خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این نشست، هماهنگی و همکاری میان بخش اجرا و تحقیقات را ضروری دانست و خواستار سرعت و دقت عمل در مطالعات کانون‌های گرد و غبار داخلی شد.
بر اساس این گزارش دکتر عادل جلیلی رئیس مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع نیز گزارشی از روند اجرای مطالعات کانون ریزگرد جنوب شرق اهواز ارائه کرد.
گفتنی است مرجع تصویب مطالعات یاد شده، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور خواهد بود و مقرر شده نقشه‌های اجرایی عملیات مقابله با گرد و غبار پس از بررسی‌های صحرایی توسط نمایندگان سازمان و مؤسسه و اداره کل منابع‌طبیعی استان خوزستان در اسرع وقت بررسی و برای تصویب نهایی آماده شود.
در این نشست دکتر فرهاد سرداری مدیر کل امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مهندس احمد مطیعی مدیر کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان‌ خوزستان، دکتر احمدی مجری طرح مقابله با پدیده بیابانزایی و کنترل کانون های بحرانی گرد و غبار و مسئولین بخش‌های تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات جنگل و مرتع نیز حضور داشتند.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9021
بازدید کل : 5138568
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1397 16:33