پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استاندار قزوین برای پیگیری مصوبات هیات دولت از فعالیت های بیابان زدایی بویین زهرا بازدید کرد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 400 16 دی 1396 15:33 شماره :45898
مدیرکل منابع طبیعی استان قزوین اعلام کرد؛
استاندار قزوین برای پیگیری مصوبات هیات دولت از فعالیت های بیابان زدایی بویین زهرا بازدید کرد
   
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین  روز چهارشنبه به خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: بازدید استاندار استان قزوین ازاقدامات مقابله با بیابان زایی در منطقه بویین زهرا بخاطر پیگیری مصوبات سفر سال گذشته هیات دولت به استان بوده است.
علی اکبر اسداللهی افزود: حدفاصل بویین زهرا - آبیک تونل بادی منجیل قرار گرفته که کلیه گردوغبار و ریزگردها از این ناحیه سرازیر شده و استان های البرز و تهران را تحت تاثیر خود قرار می دهد .
وی همچنین در باره روند پیشرفت فعالیت های بیابان زدایی به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: هیات دولت در سفری که در آذرماه سال گذشته  به استان قزوین داشته بدلیل اهمیت مقابله با پدیده بیابان زایی 4 میلیارد تومان برای سال 95 و 3 میلیارد تومان اعتبار برای سال 96 استان قزوین در نظر گرفته که این رقم اعتبارات برای انجام مدیریت چرا، قرق مراتع و بوته کاری و نهال کاری بوده است.
 اسداللهی در پاسخ به این سوال که میزان پیشرفت اقدامات طی یک سال چگونه بوده است گفت: منابع طبیعی به لحاظ انجام کار در عرصه از ظرفیت  بالایی برخوردار است اما میزان اعتبارات مقابله با پدیده بیابان زایی ناکافی است.
وی عرصه های  بیابانی در منطقه بویین زهرا و آبیک استان قزوین را  حدود  50 هزار هکتار نامبرد که منابع طبیعی با مشارکت مردم و بر اساس اولویت و داشته های خود در مناطق بحرانی اقدامات بیابان زدایی انجام می دهد.
بر اساس این گزارش، عبدالمحمد زاهدی استاندار استان قزوین به همراه  مدیرکل منابع طبیعی استان و جمعی از مسئولان روز چهارشنبه از طرح های بیابان زدایی در شهرستان بویین زهرا بازدید کرد.
 
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 442
بازدید کل : 4664992
آخرین بروزرسانی:
24 تير 1397 21:57