پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی، وظیفه ای مهم و قانونی منابع طبیعی
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 346 17 دی 1396 9:33 شماره :45906

رفع تداخلات اراضی ملی و کشاورزی، وظیفه ای مهم و قانونی منابع طبیعی
 

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان گفت: مهمترین اهداف رفع تداخلات اراضی، کاهش پرونده های قضایی، احقاق حقوق متقابل دولت و مردم، تثبیت مالکیتها،اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی، دولتی و کشاورزی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان، یوسف پور با بیان مطلب فوق اعلام کرد: کمیسیون رفع تداخلات استان گیلان از زمان اجرای قانون تا کنون 15 پلاک از 11 شهرستان در مجموع 8020 هکتار را بررسی و تعیین تکلیف کرده است.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان همچنین بیان داشت: به منظور حل و فصل و به حداقل رساندن اختلاف پلاک های مختلف در شهرستانها،اولویت نخست با پلاک هایی است که بیشترین شکایت را در محاکم قضایی دارند و در مرحله اول این مسائل در کارگروه های شهرستانی مورد بررسی قرار می گیرد و پس از انجام اقدام کارشناسی برای گرفتن تصمیم نهایی به کمیسیون استان ارسال می شود.

در ادامه معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان سهیل توکلی به اهمیت حد و مرز ثبتی پلاکها در فرآیند رفع تداخلات اشاره و تصریح کرد: حدود ثبتی پلاکها با استفاده از صورت مجالس تحدید حدود و نقشه های ثبتی موجود در ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستانها، مجددا" با طبیعت تطبیق و در نهایت حدود ثبتی تعیین می شود . 

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در پایان اظهار داشت: به یقین با اقدام های انجام شده در این استان و کاداستر اراضی ملی، دولتی و همچنین اراضی کشاورزی، برای صدور اسناد با مشکلات بسیار کمتری نسبت به قبل مواجه خواهیم شد.   

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 405
بازدید کل : 4664967
آخرین بروزرسانی:
24 تير 1397 21:57