پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مشارکت مردم ضامن حفاظت و توسعه پایدارمنابع طبیعی می باشد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 483 17 دی 1396 9:41 شماره :45907

مشارکت مردم ضامن حفاظت و توسعه پایدارمنابع طبیعی می باشد

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: مشارکت مردم ضامن حفاظت و توسعه منابع طبیعی و انفال الهی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان؛ پیمان باباپیری گفت: ماحصل عملیات گشت و مراقبت در نه ماهه سال جاری، کشف  1870 کیلوگرم ذغال ، کشف بیش از 42 متر مکعب چوب غیر مجاز و 721 فقره اجرای احکام قضایی (خلع ید) از اراضی تصرفی در منابع طبیعی، بوده است .

وی اضافه کرد: 432 هکتاراز اراضی ملی سطح استان، با برخورد قاطع یگان حفاظت منابع طبیعی و در نتیجه اجرای احکام قضایی، خلع ید از اراضی تصرفی انجام شده است. 

وی افزود: عملکرد نیروهای یگان حفاظت در عملیات جلو گیری از تخریب مراتع توسط دام غیر مجاز بسیار موثر بوده است و در این راستا در سال جاری از چرای غیر مجاز 1715 واحد دامی در مراتع استان جلوگیری به عمل آمد.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کردستان تعداد گزارشات مردمی واصه به سامانه تلفنی 1504 را یک هزار و 493 فقره گزارش در سطح استان اعلام کرد و افزود: تمامی گزارشات به صورت آنی به مأمورین یگان حفاظت در سطح استان گزارش و رسیدگی شده است.

باباپیری افزود: با توجه به فصل بحرانی تخریب و تصرف و ایجاد شخم در اراضی ملی به منظور کشت دیم، انجام تخلف قطع اشجار و بوته کنی در اراضی ملی، عملیات گشت و مراقبت توسط مأمورین یگان حفاظت منابع طبیعی استان به برنامه ریزی شده و با جدیت بیشتری انجام می گردد

وی اظهار داشت: هفته کذشته درراستای انجام وظایف یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان سروآباد و براثر پیگیری گزارشات مردمی موفق به کشف محل دپوی چوب وتنه غیر مجاز جنگلی جمعاً به میزان 25000 کیلو گرم شده و بعد از تشکیل پرونده، چوب غیر مجاز ضبط و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

وی افزود: هموطنان در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تصرف، آتش سوزی، برداشت غیر مجاز، قطع درخت را به سامانه تلفنی رایگان 1504 گزارش نمایند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9235
بازدید کل : 5138702
آخرین بروزرسانی:
28 مهر 1397 16:33