پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح طرح نهالکاری 2 هزار هکتاری شهرستان مهران به مناسبت دهه فجر
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 446 15 بهمن 1396 8:58 شماره :46541

افتتاح طرح نهالکاری 2 هزار هکتاری شهرستان مهران به مناسبت دهه فجر
 

همزمان با آغاز گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در نخستین روز از دهه مبارک فجر طرح نهال کاری ۲ هزار هکتاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران با حضور استاندار ایلام افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، استاندار ایلام در حاشیه برگزاری افتتاح این طرح اظهار داشت: این طرح بزرگ به منظور پیشگیری از بیابان زایی و ورود گرد و غبار به استان می باشد.

وی افزود: در سال ۹۶ با وجود اینکه از لحاظ بودجه با محدودیت زیادی رو به رو بودیم اما در منابع طبیعی، حدود ۵ هزار هکتار نهال کاری در حال اجرا می باشد و امروز شاهد شروع به کار کاشت ۲ هزار هکتار نهال در عرصه های شهرستان مهران هستیم.

وی گفت: تاکنون ۵۰ هزار هکتار از دشت ها و مناطق بیابانی استان ایلام برای مقابله با پدیده ریزگردها نهال کاری و جنگل کاری شده و قرار است اجرای طرح نهال کاری با استان های همسایه استان ایلام در کشور عراق تداوم یابد.

طرح نهال کاری منطقه آبزیادی شهرستان مهران یکی از طرح های مهم برای مقابله با پدیده گرد و غبار می باشد که قرار است در اجرای آن ۲۰۰ هزار اصله نهال کاشت شود.

علاوه بر شهرستان گرمسیری مهران در شهرستان های ایلام، دهلران، آبدانان و ایوان نیز ۳ هزار هکتار طرح نهال کاری در سال جاری اجرا شده و قرار است که در سال آینده ۱۵ هزار هکتار از مناطق بیابانی شهرستان های گرمسیری مهران و دهلران نهال کاری شود طرحی که در دراز مدت به کاهش آسیب های ناشی از گرد و غبار و ریزگردها در این مناطق کمک خواهد کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2974
بازدید کل : 5931307
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35