پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اخذ سند تک برگی بیش از 30 هزار هکتار اراضی ملی در لرستان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 498 16 بهمن 1396 17:25 شماره :46584

اخذ سند تک برگی بیش از 30 هزار هکتار اراضی ملی در لرستان
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، سند مالکیت 30 هزار هکتار از اراضی ملی این استان به نام دولت صادر شده است، گفت: اخذ سند مالکیت اراضی ملی در راستای ایجاد زیرساخت‌ های سرمایه ‌گذاری و تحقق سیاست‌ های اجرایی سازمان جنگل ‌ها صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: با تثبیت اسناد مالکیت دولت در عرصه های ملی، زمینه سوء استفاده افراد سودجو و فرصت طلب و کسانی که به عرصه ‌های منابع طبیعی چشم طمع و تعرض دارند کنترل می شود.

وی تصریح کرد: همچنین در 2 سال اخیر، در قالب طرح تعیین و تکلیف اراضی اختلافی، تکلیف 956 فقره پرونده اختلافی روشن و مشخص شده است.

نجفی اخذ سند تک برگی (کاداستر) را یکی از برنامه های مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان کرد و افزود: در این طرح، پس از جانمایی نقشه اجرای مقررات ماده 2 پلاک های ثبتی با مختصات utm در سامانه کاداستر ثبت می گردد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مقابله با تخریب، تصرف، ساخت و ساز، تغییر و تبدیل اراضی ملی و منابع طبیعی به اراضی کشاورزی و مسکونی را از جمله اهداف اخذ سند مالکیت اراضی ملی به نام دولت عنوان کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2767
بازدید کل : 5931131
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35