پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کارکرد جنگل ها تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 968 18 بهمن 1396 8:11 شماره :46620

کارکرد جنگل ها تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: ما در سازمانی مشغول انجام وظیفه هستیم که کارکردش تولید اکسیژن، حفظ خاک و جذب دی اکسید کربن است پس بنابراین به شغلی که داریم باید به آن ارج نهیم.

 مهندس خلیل آقایی روز سه شنبه در مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی که با حضور کارکنان سازمان جنگل ها برگزارشد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: ما بدهکار نظام و انقلاب هستیم و برای پیشبرد اهداف انقلاب باید در خدمت مردم باشیم.

 

وی بی تفاوتی، عدم مسئولیت پذیری و گرفتار شدن در دام روزمرگی را آفت و خسران بزرگ در انجام وظایف اداری خواند و یادآور شد همه عرصه های کشور جزء حوزه های آبخیز محسوب می شوند و اگر یک شهر بر اثر سیل دچار تخریب شود ما به عنوان کسانی که در منابع طبیعی شاغل هستیم مسئولیم.

معاون وزیر جهادکشاورزی هجدهم اسفندماه را یکی از روزهای هفته منابع طبیعی دانست که  مصادف شده است با تولد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و از کارکنان خواست در این روز با نقش و مشارکت حداکثری برای انجام نهال کاری در عرصه نقش آفرینی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شاید به ما بگویند که موقعیت کاریمان در شمالی ترین نقطه شهر تهران قرار گرفته است اما کارکنان منابع طبیعی نسبت به سایر ادارات و دستگاه های دولتی از پایین ترین میزان حقوق و دستمزد برخورد دارند و من وظیفه خود می دانم برای ایجاد انگیزه و تقویت روحیه کاری حداکثر تلاش را برای احقاق حقوق کارکنان بکار گیرم.
 

درختکاری باید به یک پویش عمومی تبدیل شود

در این مراسم که حجت الاسلام شهاب مرادی نیز حضور داشت در سخنانی اعلام کرد: من سازمان جنگل ها را بسیار دوست دارم  صرفاً به این جهت که دغدغه طبیعت در اینجاست.

وی افزود: درختکاری باید به یک پویش عمومی تبدیل شود و خبرنگاران به عنوان عنصر مطالبه گر باید از مسئولین، قشر هنرمندان و افراد مشهور و معروف جامعه بپرسند که امسال شخصاً چند درخت کاشته اند و چقدر به نهال کاری اهمیت داده اند تا ایجاد فضای سبز و درختکاری در جامعه یک دغدغه و اولویت محسوب شود.

 

حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه امسال به تنهایی 40 نهال کاشته است خاطر نشان کرد: ایران نه در مقایسه با کشور های اروپایی و پر باران بلکه در مقایسه با کشورهایی که اقلیمی مشابه کشور ما دارند از میزان جنگل و فضای سبز کمتری برخوردار است وتلاش شما در منابع طبیعی باید این باشد به هر طریق ممکن از صاحبان رسانه و خبرنگاران بخواهیم تا  فرهنگ سازی و حس ملی درختکاری را درهمه اقشار جامعه  رشد دهند..

وی جنگل های هیرکانی را میراث طبیعی و ارزشمند کشور دانست که حفاظت از آن دغدغه مهم مقام معظم رهبری است و جای تاسف است که این حساسیت هنوز ایجاد نشده است و جنگل بان را بخاطر حفاظت و صیانت  ازجنگل می کشند.

 

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2570
بازدید کل : 5930955
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35