پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - افتتاح 11 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در دهه فجر
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 424 21 بهمن 1396 9:55 شماره :46669

افتتاح 11 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در دهه فجر
 

 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ مرکزی گفت: 11 پروژه عمرانی در بخش منابع طبیعی در استان مرکزی با صرف سی و چهار میلیارد ریال از محل اعتباررات ملی و استانی به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، رضا عظیمی با اشاره به افتتاح پروژه‌های عمرانی در استان‌مرکزی اظهار داشت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر 11 پروژه عمرانی در بخش منابع طبیعی شامل عملیات سنگ و ملات و سرریز، کابیون‌بندی، خشکه چین و عملیات خاکی تراکمی در استان مرکزی به بهره‌برداری می رسد.

وی افزود: این 11 پروژه در شهرستا‌ن‌های تفرش، ساوه، زرندیه، خمین، شازند و اراک از سال 95 شروع و در دهه فجر امسال بهره‌برداری شده‌اند.

وی بیان کرد: منابع طبیعی پشتوانه‌ای برای حفظ و توسعه کشاورزی است و بهره‌برداری از این طرح‌ها با کاربری کشاورزی سبب اشتغال‌زایی موقت برای دو هزار نفر روز شده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ مرکزی به اهداف موردنظر برای اجرای این پروژها اشاره و تصریح کرد: هدف از اجرای پروژه‌های آبخیزداری، جلوگیری از بروز فرسایش، کنترل رسوب، پیشگیری از وقوع سیلاب، حفظ آب و تغذیه سفره‌های آب‌های زیرزمینی به منظور تقویت قنات و چشمه‌سارها و جلوگیری از خطر سیل‌گیری مناطق پایین‌دست و توسعه بخش کشاورزی و تامین آب برای گونه‌های مرتعی می باشد. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2760
بازدید کل : 5931124
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35