پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت از سواحل استان هرمزگان در برابر فرسایش
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 634 23 بهمن 1396 12:22 شماره :46706

حفاظت از سواحل استان هرمزگان در برابر فرسایش
 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از برنامه آبخیزداری جهت حفاظت از سواحل در برابر فرسایش خاک در حوزه بوستانو پارسیان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ابوالقاسم حسین پور گفت: فرسایش خاک باعث از بین رفتن اراضی ساحلی و خسارت به منازل و زیرساخت های روستایی در برخی مناطق استان نظیر روستای بوستانو گاوبندی از توابع شهرستان پارسیان گردیده است. وی اضافه کرد؛ ایمن سازی روستا و حفاظت از اراضی ساحلی مذکور از طریق اجرای طرح آبخیزداری مشتمل بر احداث دایک حفاظتی ساحلی در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.

 حسین پور تصریح کرد: پدیده فرسایش سواحل باعث پیشروی دریا در خشکی و پدیده رسوبگذاری و ترسیب رسوبات حوزه های آبخیز بالادست در دریا باعث عقب نشینی آب در سواحل می گردد. وی تبعات این دو پدیده را علاوه بر تخریب خاک و خسارت به تاسیسات مجاور دریا، موجب جابجایی خط حریم دریا و مشکلات مترتب بر آن دانست.

معاون آبخیزداری منابع طبیعی هرمزگان با اشاره به ضرورت تصویب قانون جامع حفاظت خاک گفت: برنامه آبخیزداری در 34 حوزه آبخیز سواحل، بنادر و جزایر استان در سطح 970 هزار هکتار تدوین گردیده است.

شایان ذکر است عملیات اجرایی طرح آبخیزداری حوزه بوستانو پارسیان از محل اعتبارات ماده 12 مدیریت بحران در سال جاری آغاز و در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 3326
بازدید کل : 5931583
آخرین بروزرسانی:
4 اسفند 1397 17:35