پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 2 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان قشم غرس می شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 85 16 اسفند 1396 11:15 شماره :47314

2 هزار اصله نهال در هفته منابع طبیعی در شهرستان قشم غرس می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان ؛ اکبر محمودی‌زاده در نشستی با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی اظهار داشت: این تعداد نهال در سطح پایگاه‌های بسیج، مدارس و دیگر فضاها غرس می‌شود.

وی با بیان اینکه نهال‌هایی که غرس می‌شوند متناسب با شرایط آب و هوایی این جزیره هستند، افزود: یکی از مهمترین نیازهای حوزه منابع طبیعی در حال حاضر افزایش مشارکت مردم در حفاظت و پاسداشت از این منابع است.

رییس اداره منابع طبیعی قشم با اشاره به نقش مهم رسانه در فرهنگ‌سازی درجهت ترویج حراست از منابع طبیعی، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های ما در جهت ترویج این فرهنگ است که با جذب همیار طبیعت در این راستا گام برداشته‌ایم.

وی بیان داشت: طی سال‌های 95 و 96، 850 نفر همیار طبیعت از میان دانش‌آموزان به عنوان گروه‌های پایه جذب شده‌اند.

محمودی‌زاده با بیان اینکه باید فرزندان خود را از سنین ابتدایی با اهمیت منابع طبیعی و حفظ و حراست از آن آشنا کنیم، گفت: منابع طبیعی میراثی گرانقدر است که همه باید در حفظ آن کوشا باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تثبیت مالکیت دو هزار و 200 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی در جزیره قشم خبر داد.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری قشم اظهار کرد: امسال 80 هزار اصله نهال حرا با کمک جوامع محلی در سواحل شمالی جزیره قشم کاشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار در تاریخ جزیره قشم، احداث بوستان‌های روستایی آغاز شده که در نوع اقدامی ارزشمند است و اجرای آن در روستاها نیازمند مشارکت شوراهای روستا و دهیاران است.

محمودی‌زاده در خصوص برنامه‌های هفته منابع طبیعی نیز گفت: شرکت در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه، دیدار با امام جمعه، دیدار با رییس و قضات دادگستری، پاکسازی سواحل، نشست با اصحاب رسانه، برگزاری راهپیمایی سبز توسط دانش‌آموزان همیار طبیعت در مسیر نماز جمعه، درختکاری در سطح مدارس، تجلیل از نمونه‌های آبخیزداری بخشی از برنامه‌های این هفته است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 10509
بازدید کل : 4403192
آخرین بروزرسانی:
30 ارديبهشت 1397 16:12