پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بحران آب و ریزگردها 2 چالش امروز استان البرز است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 138 17 اسفند 1396 14:57 شماره :47438

بحران آب و ریزگردها 2 چالش امروز استان البرز است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز؛ به گزارش ایرنا، حامد فرضی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از فعالان عرصه منابع طبیعی البرز در تالار میلاد کرج افزود: طی دو سال گذشته ، البرز با این 2 بحران مواجه شده که علت عمده آن به تغییرات اقلیمی و مدیریت بد در نحوه بهره برداری از منابع طبیعی باز می گردد.

وی اضافه کرد: در استان البرز، یک کانون اصلی ریزگرد داخلی داریم که در صورت تداوم این بیابان ها می تواند خطرات زیادی در برداشته باشد.

فرضی با بیان اینکه رویکرد اصلی سازمان جنگل ها ، مراتع آبخیزداری کشور بر محور مشارکت و حضور مردم در حفاظت از منابع طبیعی است، اظهار داشت: البرز در این مسیر همواره پیشگام بوده و وجود بیش از 24 هزار همیار طبیعت در این استان نشان از توجه جدی مردم به حفظ منابع طبیعی و صیانت از این امانت ارزشمند دارد.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که هرجا هماهنگی و همکاری بین دولت و مردم در تمام عرصه ها وجود داشته، اقدامات بسیار موثری صورت گرفته و نتایج خوب و قابل ملموسی از آن به دست آمده است.

فرضی گفت: به طور یقین صیانت ازعرصه های منابع طبیعی و زیست محیطی بدون حضور مردم محقق نمی شود و در صورتی که مردم در این عرصه فعالیت نداشته باشند نمی توان در این امر موفق شد.

استان البرز با مساحت 5 هزارو800 کیلومترمربع حدود 440هزار هکتار عرصه طبیعی دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2672
بازدید کل : 4580196
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46