پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سواحل دیلم با کاشت نهال حرا احیا می‌شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 354 19 اسفند 1396 9:31 شماره :47484

سواحل دیلم با کاشت نهال حرا احیا می‌شود
 

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم گفت: با آغاز عملیات کاشت ۱۰ هزار نهال حرا در سواحل دیلم ضمن احیای این سواحل جنگل‌های حرا احیا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، غلامحسین آقاجری در مراسم آغاز نهال کاری در سواحل دیلم با تاکید بر توسعه فضای سبز در این شهرستان اظهار داشت: در راستای توسعه جنگل در اراضی شهرستان دیلم برنامه‌های مهمی تدوین و اجرای شده که طرح بیابان‌زدایی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی از احیا و جنگل‌کاری در سواحل دیلم خبر داد و افزود: در اجرای طرح توسعه فضای سبز و ایجاد جنگل‌های حرا در ساحل دیلم، نهال حرا در خورهای بوهله، جن، دختر و بندر حماد کاشته می‌شود.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با بیان اینکه شهرستان ساحلی دیلم در عرصه گردشگری جایگاه مهمی دارد گفت: در این راستا قرار است 10 هزار نهال حرا در مناطق ساحلی دیلم کاشته شود که در مرحله نخست آن 5 هزار نهال در حال کشت است.

آقاجری بیان کرد: با آغاز عملیات کاشت 10 هزار نهال حرا در سواحل دیلم، ضمن احیا این سواحل، جنگل‌های حرا ایحاد می‌شود.

وی گفت : تهیه نهال، کاشت، حفاظت و نگهداری آن با نظارت و همکاری سمن نبض سبز دیلم و با مشارکت مردم محلی و سایر فعالان محیط زیستی و طبیعت انجام می‌شود.

آقاجری افزود: گسترش جنگل و حفظ تنوع زیستی، حفاظت از خاک، پایداری رسوبات، کاهش انرژی امواج، جلوگیری از تخریب و خوردگی ساحل، تقویت زیستگاه پرندگان و حشرات از اهداف تولید و کاشت نهال حرا است.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دیلم با اشاره به سازگاری درخت حرا با وضعیت آب و هوایی و زمین منطقه اظهار کرد: زیستگاه جنگل حَرّا ساحل دریا و آب‌شور است که آب دریا توسط این درخت تصفیه می‌شود و امروز این طرح به همت جوانان و دلسوزان محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان انجام شد.

آقاجری با اشاره به اینکه این برنامه زیست‌محیطی با حضور بیش از 100 نفر برگزار شد خاطرنشان کرد: خوشبختانه روزبه‌روز شاهد افزایش سمن‌های زیست‌محیطی و منابع طبیعی و گسترش فرهنگ حفاظت از پهنه‌های سرسبز سراسر کشور هستیم.

وی با بیان اینکه حرا درختی از جامعه گیاهی مانگرو است افزود: حرا گیاه شورپسند می‌تواند با آب دریا و خاک‌های شور هم زیستی کند و نهال‌های حرا پس از کشت نیاز به آبیاری ندارند و با جزر و مد دریا آبیاری می‌شوند.


 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5291
بازدید کل : 5625195
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56