پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حفاظت و حراست از اراضی ملی نیازمند عزم و اراده جدی همگانی است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 389 19 اسفند 1396 9:41 شماره :47492

حفاظت و حراست از اراضی ملی نیازمند عزم و اراده جدی همگانی است
 

رئیس کل دادگستری استان اردبیل حفاظت و حراست از اراضی ملی نیازمند عزم و اراده جدی همگانی بوده و انتظار می رود مردم نیز در این زمینه مشارکت لازم را داشته و در راستای حراست از این اراضی گام بردارند که این امر نیازمند اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی است و باید مسئولان در این زمینه اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، حجت الاسلام محمدعلی قاصدی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل با بیان این مطلب در همایش حفاظت و قانون که بمناسبت سومین روز هفته منابع طبیعی در سالن اجتماعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برگزار شد گفت:فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی باید از مدارس شروع شودو نقش رسانه ملی در این بسیار خطیر است.

وی با تاکید بر همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف استان در این زمینه بیان کرد: باید تمامی دستگاه‌های مرتبط در این حوزه با مشارکت و تعامل لازم زمینه‌ای را فراهم کنند که فرصت برای سوء استفاده و سودجویی از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان فراهم نشود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از عزم جدی دستگاه قضایی استان برای برخورد قاطع با متجاوزین به عرصه های ملی خبر دادو گفت:اقدامات در زمینه صیانت از منابع طبیعی و اراضی ملی استان اردبیل را رصد کرده و با متخلفان این حوزه با قاطعیت طبق قوانین و مقررات برخورد می‌کنیم.

شهامت هدایت مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل نیز در این همایش پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان که تعامل خوبی با اداره کل منابع طبیعی داشته و در برخورد با افراد متخلف و متجاوز به عرصه های منابع طبیعی از هیچگونه اقدامی دریغ نمی کنند.

وی افزود: بی شک مشارکت و حضور مردم در حفاظت و توسعه عرصه‌های ملی از مهمترین سیاست‌های سازمان متبوعه است که در چند سال اخیر این موضوع در دستور کار سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار گرفته و با تاکید بر این موضوع فعالیت‌های مهمی نیز انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف بیش از 6 هزار اصله چوب آلات و بیش از 20 تن زغال قاچاق جنگلی در سالجاری توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: این اداره کل علیرغم کمبود نیروی حفاظتی با استقرار نیروهای یگان حفاظت در گلو گاهها ی استان و با رصد کامل با متخلفین برخورد می کنند.

 در این همایش از قضات و نیروهای انتظامی که با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همکاری تنگاتنگ داشته و در برخورد با متخلفین به عرصه ملی ومنابع طبیعی فعالیت شبانه روزی داشتند با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

در پایان این مراسم چندین اصله نهال در محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیرداری استان توسط شرکت کنندگان در این همایش غرس و مانور نیرو های یگان حفاظت منابع طبیعی استان با دستور دادستان اردبیل اجرا شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5494
بازدید کل : 5625306
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 12:15