پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اولین وظیفه سازمان جنگل‌ها، حفاظت از منابع طبیعی است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 745 19 اسفند 1396 20:20 شماره :47569

اولین وظیفه سازمان جنگل‌ها، حفاظت از منابع طبیعی است

مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در همایش ملی همیاران طبیعت که در مرکز آموزش منابع طبیعی کرج برگزار شد تاکید کرد: اولین وظیفه سازمان جنگل‌ها، حفاظت از عرصه های منابع طبیعی است و باید در وهله اول از آنچه در جنگل، مرتع و حوزه آبخیز داریم به خوبی حفاظت کنیم.
مهندس آقایی با اشاره به فواید بیشمار منابع طبیعی اذعان داشت: اگر به منابع  طبیعی توجه کنیم شاهد سیل، ریزگرد و آلودگی هوا نخواهیم بود.
معاون وزیر  جهاد کشاورزی گفت: با توجه به گستره وسیع منابع طبیعی، بهره‌گیری از  ظرفیت‌های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی ضروری است و ما  چاره‌ای جز مشارکت مردم نداریم.
رئیس سازمان جنگل‌ها اظهار داشت: برای گسترش مشارکت مردم در مدیریت منابع طبیعی باید به ظرفیت‌های اقتصادی منابع طبیعی توجه کنیم.
غلامرضا  هادربادی نیز طی سخنانی در این همایش، با اشاره به اینکه منابع طبیعی بستر  توسعه پایدار کشورها را فراهم می کند، افزود: همیاران طبیعت از اهمیت و  جایگاه بالایی برخوردار هستند که بدون شک در حفظ و احیای منابع طبیعی بسیار  اثرگذار خواهند بود.
مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی  سازمان جنگل‌ها خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴۰ هزار همیار طبیعت در سامانه  همیاران طبیعت ساماندهی شده‌اند که از این میزان ۹۲ هزار نفر را جامعه دانش  آموزان تشکیل می‌دهد.
هادربادی با تأکید به لزوم توجه بیشتر به همیاران  طبیعت، تأکید کرد: اولین انجمن همیاران طبیعت در استان چهارمحال بختیاری و  اولین کانون همیاران طبیعت در استان البرز تشکیل داده شد.
گفتنی است  این همایش یک روزه در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی در مرکز آموزش منابع  طبیعی دکتر جوانشیر برگزار شد و در پایان از نمونه‌های ملی منابع طبیعی  تقدیر به عمل آمد. در این مراسم همچنین از کاوه کاشفی به نمایندگی از هیئت کوهنوردی که برای عملیات جستجو در سانحه هوایی تهران یاسوج عازم شده بود تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 


 
 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5249
بازدید کل : 5625178
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56