پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سازمان جنگل ها و ارتش از خاک کشور محافظت می کنند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 683 20 اسفند 1396 9:48 شماره :47602

سازمان جنگل ها و ارتش از خاک کشور محافظت می کنند

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیش ظهر دیروز در مراسم درختکاری مشترک با نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: امروز سازمان جنگل ها و ارتش در کنار یکدیگر از خاک کشور محافظت می کنند. ارتش با ایجاد امنیت در خاک کشور و سازمان جنگل ها با ایجاد پوشش گیاهی.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی که در سالن اجتماعات ستاد نیروی زمینی ارتش سخن می گفت،افزود: رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را بر حفظ جنگل ها و مراتع دارند و ایشان حفاظت خاک را مهمتر از حفاظت آب برشمردند زیرا برای تشکیل یک سانتی متر خاک صد سال زمان نیاز دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی را امری ضروری خواند و گفت: گستره کار در منابع طبیعی بسیار وسیع است و سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی نیست از اینرو چاره‌ای جز مشارکت مردم نداریم. 

آقایی افزود: بسیار جای خوسبختی است که امروز نیروهای مسلح کشور در مسئولیت های اجتماعی و سرسبزی ایران عزیز تلاش می کنند و ما این آمادگی را داریم که عرصه در اختیار شما قرار دهیم  و پس از کاشت درخت محل درختکاری را بنام ارتش نامگذاری کنیم و حفاظت آن را به  شما واگذار نماییم.

 جایی رزمایش انجام می دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند

سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمین ارتش در مراسم روز درختکاری گفت: ارتش اصل کار را بر ولایت محوری قرار داده و سعی داریم دنباله روی اقداماتی باشیم که در فرامین مقام معظم رهبری قرار داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین یادآوری کرد: درختکاری اقدامی است که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند و هرساله طبق سنت حسنه بر کاشت درخت اقدام می کنند.

وی گفت: ما در رزمایش هایی که انجام می دهیم همواره تاکید مان بر این است که جایی رزمایش را انجام دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند.

سرتیپ حیدری همچنین گفت: رزمایشی که در دریای عمان داشتیم با یکسری درختان حرا روبرو شدیم، مسیر را تغییر دادیم و تاکید مان این بود که هیچ شلیکی در آن منطقه جنگلی صورت نگیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خطاب به رییس سازمان جنگل ها خاطر نشان کرد: اگر در اختیار ارتش نهال قرار داده شود این ظرفیت وجود دارد در مناطقی که نیروی انسانی کمتر وجود دارد ارتش مناطق مورد نظر را نهال کاری کند.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5140
بازدید کل : 5625102
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56