پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جشن تولد زمین با حضور دانش آموزان برگزار شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 830 21 اسفند 1396 14:27 شماره :47716

جشن تولد زمین با حضور دانش آموزان برگزار شد

 

در ششمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم جشن تولد زمین با حضور تنی چند از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش، سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و صدها دانش آموز عضو سازمان دانش آموزی در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این مراسم مهندس مسعود منصور معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی سخنانی گفت: جای بسی خوشحالی است که امروز و در این مراسم در جمع دانش آموزان حاضر هستیم و از این بابت احساس غریبی نمی کنیم.

وی خطاب به دانش آموزان حاضر در سالن همایش های اردوگاه محل برگزاری مراسم، منابع آب، خاک و هوا را به عنوان ارزشمندترین نعمت های خداوند برشمرد و افزود: با توجه به اهمیت این منابع، حفظ این منابع وظیفه ای همگانی است و همه بایستی حافظ طبیعت و منابع طبیعی باشند که در غیر این صورت و با از بین رفتن این منابع اصلی، حیات ما انسان ها نیز از دست می رود.

منصور در ادامه اظهار داشت: طبیعت و محیط زیست متعلق به همه است و از رو همه دانش آموزان و مردم باید خود را همیار طبیعت بدانند که با این نگاه منابع طبیعی و محیط زیست حفظ خواهد شد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها از دانش آموزان خواست تا در کنار فعالیت های مختلف اجتماعی در زمینه مطالبه گری در خصوص حفظ منابع طبیعی و محیط زیست کوشا باشند.

این مراسم که با اجرای سرودهای جمعی دانش آموزان در وصف و حمایت از درختان و طبیعت همراه بود، دکتر علیگو قائم مقام معاون وزیر آموزش و پرورش در سازمان دانش آموزی و هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به ارائه گزارش فعالیت های صورت گرفته در ارتباط با مقوله فرهنگ سازی و مشارکت دانش اموزان در برنامه های زیست محیطی پرداختند و دانش آموزان را به کاشت درخت و حفظ آن فراخواندند.

جشن تولد زمین با مشارکت و همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی و سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5139
بازدید کل : 5625101
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56