پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 186 کیلومتر عرصه های منابع طبیعی سمنان نهال کاری می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 503 21 اسفند 1396 16:1 شماره :47725

186 کیلومتر عرصه های منابع طبیعی سمنان نهال کاری می شود
 

استاندار سمنان گفت: در هفته منابع طبیعی امسال 186 کیلومتر از عرصه های منابع طبیعی این استان نهال کاری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، سید شهاب الدین چاوشی در آیین روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی در سالن اجتماعات ایرانیان سمنان با تاکید بر افزایش فضای سبز در استان افزود: با هدف افزایش پوشش گیاهی در 23 نقطه از شهرهای استان در این هفته نهال کاری انجام می شود.

وی اظهارداشت: با کاشت این تعداد نهال، 96 هکتار از اراضی طبیعی سمنان درختکاری می شود.

وی خاطرنشان کرد : نهال ها به یاد و نام شهدا کاشته شده و باید اقشارمردم در آبیاری ،حفظ و نگهداری هریک از این نهال های کاشته شده مشارکت داشته باشند.

چاوشی اضافه کرد: باید نهضت درخت کاری، ایجاد جنگل و فضای سبز در استان شکل بگیرد و هنر این است که در دل کویر درخت کاشته شود و در مسیر گذرگاه زائران حضرت امام رضا(ع) مناظری زیبا برای جذب گردشگر ایجاد کنیم.

استاندار سمنان با بیان این که استان سمنان دارای سابقه درخشان در زمینه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی است تصریح کرد: باید تلاش شود با استفاده از ظرفیت های موجود، سمنان سرآمد استان های دیگر باشد.

وی یادآور شد: شهرداران و شوراها در مرمت و احیای اماکن فراموش شده و دور از دید با کمک سازمان میراث فرهنگی اهتمام ویژه داشته باشند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5156
بازدید کل : 5625114
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56