پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 186 کیلومتر عرصه های منابع طبیعی سمنان نهال کاری می شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 260 21 اسفند 1396 16:1 شماره :47725

186 کیلومتر عرصه های منابع طبیعی سمنان نهال کاری می شود
 

استاندار سمنان گفت: در هفته منابع طبیعی امسال 186 کیلومتر از عرصه های منابع طبیعی این استان نهال کاری می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، سید شهاب الدین چاوشی در آیین روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی در سالن اجتماعات ایرانیان سمنان با تاکید بر افزایش فضای سبز در استان افزود: با هدف افزایش پوشش گیاهی در 23 نقطه از شهرهای استان در این هفته نهال کاری انجام می شود.

وی اظهارداشت: با کاشت این تعداد نهال، 96 هکتار از اراضی طبیعی سمنان درختکاری می شود.

وی خاطرنشان کرد : نهال ها به یاد و نام شهدا کاشته شده و باید اقشارمردم در آبیاری ،حفظ و نگهداری هریک از این نهال های کاشته شده مشارکت داشته باشند.

چاوشی اضافه کرد: باید نهضت درخت کاری، ایجاد جنگل و فضای سبز در استان شکل بگیرد و هنر این است که در دل کویر درخت کاشته شود و در مسیر گذرگاه زائران حضرت امام رضا(ع) مناظری زیبا برای جذب گردشگر ایجاد کنیم.

استاندار سمنان با بیان این که استان سمنان دارای سابقه درخشان در زمینه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی است تصریح کرد: باید تلاش شود با استفاده از ظرفیت های موجود، سمنان سرآمد استان های دیگر باشد.

وی یادآور شد: شهرداران و شوراها در مرمت و احیای اماکن فراموش شده و دور از دید با کمک سازمان میراث فرهنگی اهتمام ویژه داشته باشند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2783
بازدید کل : 4580277
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46