بازدید : 332 20 بهمن 1395 16:30 شماره :48061
مديرپروژه ترسيب كربن در استان بوشهر:
پرداخت 200 فقره وام اشتغالزایی از طریق صندوق های اعتباری به روستاييان
مديرپروژه ترسيب كربن در استان بوشهربا اشاره به نقش مهم اتحاد وهمدلي مردم ايران در پيروزي انقلاب اسلامي گفت: روحيه مشارکت طلبي وحضور مردم جهت احیای منابع طبیعی در حقيقت برگرفته از پيام انقلاب اسلامي است.
به گزارش روابط عمومي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر،پرويز دانش پور خاطرنشان كرد: در آستانه دهه مبارک فجر و در راستای بیابانزدایی و توسعه مشارکت های مردمی جهت احیای منابع طبیعی؛ پرداخت وام هاي اشتغال زایی از طریق صندوق های اعتباری خرد در قالب طرح ترسیب کربن به روستاييان به بيش از 200 فقره رسيده است.
وي افزود: یکی از راهبردهایی که در دولت تدبیر و امید در بخش منابع طبیعی رخ داده است استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در حفاظت و اصلاح و احیای منابع طبیعی است وپرداخت وام هاي اشتغال زايي در همين راستا صورت گرفته است.
رئيس اداره بيابان اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان بوشهر تصريح كرد: تجربه ما در استان نشان داده شده كه پروژه های توسعه ای که با مشارکت مردم به انجام رسیده است پایداری بیشتری خواهند داشت ومصداق اين كار در بخش هاي مختلف استان مانند بخش شبانكاره مي توان ديد.
وي یکی از دلایل تخریب منابع طبیعی، نیازهای پایه ای و شغلی وابسته به آن دانست واظهار داشت: طرح ترسیب کربن با تقویت منابع درآمدی وایجاد اشتغال سعی در کاهش وابستگی به منابع پایه طبیعی مانند آب و خاک و گیاه دارد.
دانش پور گفت: این طرح هم اکنون در سطح 61 هزار هکتار از شهرستان دشتستان در بخش شبانکاره و در 8 روستا در حال اجرا است که از سال 1392 تاکنون بیش از 5000 نفر را تحت پوشش قرار داده است.
وي ادامه داد: در قالب این طرح تا كنون 7 صندوق اعتباری تشکیل شده است که با پرداخت 200 فقره تسهیلات، باعث رونق مشاغل سبز و سازگار با منابع طبیعی شده است.
مديرپروژه ترسيب كربن در استان بوشهر، صنایع دستی مانند گبه بافی، حصیربافی، منجوق دوزی،چرم دوزی، گل کریستال و مشاغل خانگی مانند خیاطی، ترشی سازی، نان پزی را از جمله مشاغل فعال اين حوزه دانست.
وي تاكيد كرد: اين مشاغل ضمن اينكه به درآمد خانوار مخصوصاً زنان روستایی کمک کرده، تخریب منابع طبیعی را نيزکاهش داده است واكنون به عنوان يك الگوي موفق مي توانيم به كل استان تعميم دهيم.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1338
بازدید کل : 5362921
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23