بازدید : 649 23 بهمن 1395 8:53 شماره :48083

34 میلیون هکتار طرح جنگلداری و آبخیزداری در کشور اجرا می شود
 
معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: افزون بر 34میلیون هکتار طرح جنگلداری و آبخیزداری در منابع طبیعی کشور در برنامه ششم توسعه اجرا می شود.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها از  ایرنا، مصطفی کیاکجوری روز پنجشنبه در بازدید از طرح های منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده بیش از یک میلیون هکتار طرح های مقابله با  بیابان زایی،10 میلیون هکتار آبخیزداری، 9.6 میلیون هکتار عملیات احیای مراتع و توسعه گیاهان دارویی و 850 هکتار توسعه جنگل در کشور برنامه ریزی شده است.
 
 
 
وی از اختصاص ردیف مستقل بودجه برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع در سال 96 خبر داد و بیان کرد: این امر گام بلندی به سوی صیانت از جنگل ها و مراتع است.
کیاکجوری گفت: پیش بینی سه هزار و 900 میلیارد ریال اعتبار برای مالچ پاشی به منظور مقابله با بیابانزایی در سال 96 و رشد بیش از 2 برابری اعتبارات سازمان جنگلها در لایحه بودجه سال آینده گواهی بر عزم جدی دولت در صیانت از جنگل ها و مراتع به عوامل توسعه پایدار در کشور است.
وی در ادامه گفت: از عوامل موفقیت اجرای طرح های جنگل داری و منابع طبیعی مشارکت جوامع محلی است.
وی با اشاره به نقش جنگل ها و مراتع در توسعه اقتصادی، صنعت گردشگری و سلامت انسان به دلیل کاهش آلودگی هوا بر مشارکت بیشتر مردم برای حفاظت از این سرمایه های خدادادی تاکید کرد.
مدیریت توسعه منابع انسانی سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور، مدیر کل و جمعی از مسئولان منابع طبیعی استان و روسای منابع طبیعی شهرستانهای کهگیلویه و چرام از طرحهای منابع طبیعی این 2 شهرستان در استان کهگیلویه وبویراحمددیدن کردند.
کهگیلویه وبویراحمدحدود یک میلیون و 200 هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1315
بازدید کل : 5536125
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5