پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از 11 هزار هکتار از اراضی بیابانی خوزستان مالچ پاشی شده است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 354 19 فروردين 1397 14:34 شماره :48087
در سه ماهه پایانی سال گذشته
بیش از 11 هزار هکتار از اراضی بیابانی خوزستان مالچ پاشی شده است

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: برای مقابله با ریزگردها و پدیده بیابان زایی در سه ماهه پایانی سال گذشته11 هزار و پانصد هکتار از اراضی بیابانی استان خوزستان مالچ پاشی شده است.

مهندس خلیل آقایی در این باره به مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها اعلام کرد: در هیچ سالی مجموع مالچ پاشی کشور بیش از 4 هزار و پانصد  هکتار نبوده و انجام این حجم عملیات در خوزستان بی سابقه بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: انجام عملیات ملچ پاشی به منظور تثبیت شن های روان و مقابله با پدیده بیابان زایی انجام می شود و تا پایان فروردین ماه امسال سطح اراضی مالچ پاشی شده در خوزستان به 13هزار هکتار افزایش می یابد.

مهندس آقایی در ادامه یادآور شد: مالچ های نفتی بر اساس تعهدات صورت گرفته از سوی وزارت نفت در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرد تا در کانون های بحرانی بیابان زا و جلوگیری از هجوم شن های روان بکار گرفته شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 849
بازدید کل : 4691789
آخرین بروزرسانی:
31 تير 1397 1:12