بازدید : 232 23 بهمن 1395 11:28 شماره :48098
استاندار قم:
مقابله با بيابان زائي و آلايندگي هاي صنعتي نيازمند عزم همگاني است
استاندار قم با اشاره به هماهنگي بسيار خوب مسئولان استان براي مقابله با مشكلات زيست محيطي اظهار داشت: مقابله با بيابان زائي و آلايندگي هاي صنعتي نيازمند عزم همگاني است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم به نقل از استانداری، سيد مهدي صادقي استاندار قم در جلسه مديران استان با معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان محيط زيست طي سخناني با اشاره به دغدغه ي مسئولين استان نسبت به مسئله ي محيط زيست اظهار داشت: اقدامات عملي بسيار خوبي در اين راستا انجام شده است.
استاندار قم با اشاره به روند گرم شدن كره ي زمين، ميزان گرماي استان و بالابودن آن نسبت به ميانگين جهاني را مورد توجه قرار داد و افزود: ميزان بارش استان نيز نشان از وخامت شرايط استان در زمينه ي مسائل زيست محيطي دارد.
وي با بيان اينكه 26 درصد از جمعيت كشور كه شامل 6 استان هستند در صوررت بحراني شدن و خشكي درياچه قم با مشكلات ريزگردها مواجه خواهند شد افزود: مقابله با بيابان زائي و نجات دشت مسيله و درياچه نمك بايستي در دستور كار سازمان محيط زيست قرار بگيرد و توجه ويژه به آن صورت بگيرد.
نماينده عالي دولت در استان ادامه داد: طبق مطالعات زمين شناسي، استان قم مستعد ترين بخش كشور براي افزايش ريزگردها است.
صادقي افزود: حدود 9 ماه از سال با گرد و غبار مواجهيم و حتي با بادهاي با سرعت 25 كيلومتر گرد و غبار ايجاد مي شود.
استاندار قم همچنين مقابله با آلايندگي هاي صنعتي و شهري را نيازمند مشاركت همه ي مسئولان و مردم دانست و گفت: افرادي كه در صنايع آلاينده سرمايه گذاري نموده اند بعضا مقاومت مي كنند اما با هماهنگي بسيار خوب ايجاد شده در استان قم شاهد كاهش معضلات زيست محيطي هستيم.
سيد حسن رضوي رئيس سازمان برنامه ريزي استان قم نيز با اشاره به افزايش 3 تا 5 درجه اي شهر قم در بازه ي 25 ساله اظهار داشت: در حاليكه كشور در هشتمين سال خشكسالي به سر مي برد استان قم در شانزدهمين سال از خشكسالي قرار دارد.
وي با بيان اينكه در بحث حق آبه هاي زيست محيطي شاهد كم لطفي هستيم افزود: خسارات ناشي از عدم تخصيص حق آبه ها جبران ناپذير است.
رئيس سازمان برنامه ريزي استان قم همچنين با اشاره به فعاليت واحدهاي توليد سرب در استان قم ادامه داد: محيط زيست بايستي با اين مسئله به صورت جدي برخورد نمايد.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2069
بازدید کل : 5163302
آخرین بروزرسانی:
25 امرداد 1396 12:41