بازدید : 581 23 بهمن 1395 11:47 شماره :48099

سازمان جنگل ها با تولیت آستان شاهچراغ شیراز تفاهم نامه همکاری امضاء کرد
 
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و تولیت مقدس آستان شاهچراغ (ع) برای حل و فصل اختلافات موجود در اراضی ملی و موقوفات تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی استان فارس-  این توافقنامه که در 9 ماده ، یک تبصره و دو نسخه تنظیم شده، روز پنج شنبه به امضای مهندس خداکرم جلالی به عنوان ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس شاهچراغ( ع) به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم نامه مشترک، منابع طبیعی برای اراضی ملی در حال گرفتن سند است و اوقاف نیز در رابطه با اراضی موقوفی در حال رسیدن به نتایج مورد نظر است که بر این مبنا مشکلات بین این دو نیز برطرف خواهد شد.
 
 
تثبیت مالکیت اراضی مورد اختلاف، تعیین حریم موقوفات و میزان حریم موقوفه توسط کارگروه های مشترک استانی و مرکزی، تثبیت مالکیت و بهره برداری عرصه و اعیان جنگل ها، جنگل های دست کاشت و بیشه زارها به نمایندگی سازمان جنگل ها و به نام دولت از جمله مبانی اجرایی در مواد قانونی این تفاهم نامه مشترک است.
همچنین احصاء و تعیین موارد اختلافی و بررسی پرونده ها ،اسناد و مدارک،بازدید از عرصه ها و تشکیل جلسه با مسئولان مربوط،ارائه گزارش از روند فعالیت ها و اقدامات انجام شده توسط کارگروه استانی،حضور و تعامل با نمایندگان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و لازم الاجرابودن تصمیمات کارگروه مشترک مطابق با قانون جامع حد نگاری کشور برای صدور سند مالکیت برای هریک از طرفین تفاهم نامه از جمله وظایف و اختیارات کارگروه استانی در ترکیب همکاریهای مشترک در این تفاهم نامه است.
برای اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه کمیته مشترک مرکزی و کارگروه استانی نیز پیش بینی شده است.

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1285
بازدید کل : 5536101
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5