بازدید : 727 23 بهمن 1395 14:44 شماره :48102
مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان جنگل ها:
پس از تاکید رهبر معظم انقلاب در جلوگیری از تخریب منابع طبیعی، زمین خواری سیر نزولی گرفته است
 
مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، صنعت جنگل داری در کشور را یکی از 10 صنعت آسیب پذیر دانست و یادآور شد: از 17 اسفند سال 93 که مقام معظم رهبری دستگاه ها را مکلف به برخورد با زمین خواری و جلوگیری از تخریب جنگل ها و مراتع کردند، خوشبختانه مسئله زمین خواری و تخریب منابع طبیعی سیر نزولی گرفته است. 
 به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- دکتر هدایتی روز سه شنبه در حاشیه دوره آموزشی کارکنان منابع طبیعی در سازمان جنگل ها یادی از شهیدان انقلاب اسلامی کرد و افزود: تاکنون 222هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شده است و حدود 3 هزار پست حساس در کشور وجود دارد که به ازای هر پست در کشور 74شهید تقدیم انقلاب شده تا یک پست حساس تعریف شود.
وی وظیفه حراست ها را صیانت از این پست ها و جایگاه آن دانست و یادآور شد: نگاه حراست مچ گیرانه نیست بلکه پیشگیری کننده است.
هدایتی کوه خواری ، زمین خواری و دریا خواری را از جمله مصداق های فساد دانست که امروز در عرصه منابع طبیعی اتفاق می افتد و برخی آدم های فرصت طلب و سودجو به آن روی آورده اند.
مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان جنگل ها  با اشاره به اینکه این سازمان مسئولیت حفاظت بالاترین سرمایه مملکت را برعهده دارد، ارزش اقتصادی چوب جنگل های شمال را چندین برابر نفت کشور دانست.
وی با بیان اینکه امروز حراست در پیشگیری و مقابله با زمین خواری فعالانه عمل می کند، به پرونده ای از پرونده های زمین خواری در کشور اشاره کرد که در یکی از استان ها  برنامه ریزی شده  بود 710هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی را  به  شخص و یا اشخاصی واگذار کنند و در استانی دیگر مقرر شد سند زمین ملی  را به ارزش 600 میلیارد تومان به نام یک نفر صادر کنند که حراست در این پرونده ها ورود کرد و جلوی این نقل و انتقالات را گرفت.
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 10387
بازدید کل : 5529279
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1396 15:3