بازدید : 275 25 بهمن 1395 10:34 شماره :48143

خلع ید بیش از 33000 متر مربع از اراضی جنگلی در شهرستان سردشت
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آدربایجانغربی از خلع ید بیش از 33000 متر مربع از اراضی جنگلی در شهرستان سردشت که مورد تصرف افراد متخلف قرار گرفته بود خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور افزود: مقدار بیش از 33000 متر مربع از اراضی جنگلی در شهرستان سردشت که توسط افراد متخلف در چهار نقطه از مناطق دارای پوشش جنگلی که مورف تصرف قرار گرفته بود از دست متخلفان و متجاوزین به مناطق جنگلی خلع ید کامل صورت گرفت.
فرمانده یگان حفاظت اعلام کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی صورت گرفته و کاهش بارندگی و بحرانهای آب بوجود آمده بیش از پیش مصمم هستیم با کلیه متخلفان در سطح عرصه های منابع طبیعی در چارچوب قانون برخورد کنیم .
وی ادامه داد: از آنجایی که جنگل و مرتع اهمیت زیادی در حیات بشردارند؛ مناطق زاگرسی و رویش جنگلی طی هماهنگی های بعمل آمده با مقامات محترم قضایی در سریعترین زمان ممکن به پرونده های تخریب و تصرف در عرصه های ملی در سطح استان مورد رسیدگی قرارمی شود و بلافاصله بعد ازصدور احکام قضایی لازم؛ اقدامات خلع ید و اعاده به وضع سابق با هماهنگی و با استفاده از امکانات موجود در یگان حفاظت و سایر دستگاههای اجرایی و با استفاده از توان عوامل نظامی و انتظامی معمول و با متخلفان با شدت بیشتری برخورد میشود.
سرهنگ ابراهیم پور گفت: جا دارد از کلیه مقامات محترم قضایی در سطح استان به لحاظ صدور بموقع و قاطع احکام قضایی بخصوص دادستان محترم شهرستان سردشت حاج آقا نیکزاد و عوامل انتظامی که در اجرای احکام صادره دوشادوش عوامل یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستانها را یاری کرده اند تقدیر و تشکر مینمایم .
فرمانده یگان حفاظت در ادامه افزود: در 10 ماهه سال جاری 1187 فقره پرونده تخریب و تصرف و 905 فقره پرونده چرای غیر مجاز تشکیل و به مقامات محترم قضایی جهت رسیدگی ارجاع و 695 فقره تبصره 1 ماده 55 جلو گیری و رفع تجاوز و 865 فقره اجرای احکام قضایی صادره مبنی بر قلع و قمع و خلع ید و رفع تصرف انجام و بیش از 1200 هکتار خلع ید شده است.
در پایان از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در مناطق جنگلی و مرتعی و آتش سوزی و قطع درختان و دام غیر مجاز مراتب را سریعا" به شماره تلفن 1504 و یا سامانه پیام کوتاه 100000001504 بصورت شبانه روزی به اتاق مانیتورینگ گزارش نمایند.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1283
بازدید کل : 5536100
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5