پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک میلیون نهال در نهالستان کرج تولید می‌شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 240 26 فروردين 1397 8:51 شماره :48179

یک میلیون نهال در نهالستان کرج تولید می‌شود
 

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: تولید نهال درنهالستان بزرگ می‌تواند مسیر صادرات را به کشورهای همسایه باز کند. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز به نقل از خبرگزاری ایسنا، مجتبی محمدی زاده اظهار کرد: نهالستان بزرگ کرج به عنوان بزرگ‌ترین نهالستان جنگلی کشور، از سال 1342 در 136 هکتار فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: این نهالستان توان تولید نهال‌های با کیفیت با کمترین میزان مصرف آب و خاک را دارد و نهال‌های آن علاوه بر استفاده در پروژه‌های جنگل‌کاری البرز در استان‌هایی که شباهت اکولوژیکی با البرز دارند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

وی با اشاره به برنامه امسال نهالستان بزرگ کرج افزود: امسال بنا است بیش از یک میلیون اصله نهال در این نهالستان با هدف کاشت در عرصه‌های طبیعی البرز و استان‌های همجوار تولید شود.

وی توضیح داد: 30 گونه از نهال‌هایی که امسال تولید می‌شوند، کم آب بر بوده و به نوعی بومی البرز محسوب می‌شوند.

رئیس اداره جنگل‌کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: در هفته منابع طبیعی سال گذشته بیش از 500 هزار اصله نهال از این نهالستان توزیع شد که 400 هزار آن در استان کاشته شد و 100 هزار اصله نیز به استان‌های لرستان، قم، کرمان و تهران ارسال شد. 

محمدی زاده گفت: تولید نهال در این نهالستان با شرایط استاندارد می‌تواند مسیر صادرات را به کشورهای همسایه باز نماید و امید است روزی برسد که دیگر نیاز به وارد کردن گونه‌های غیرارگانیک و غیربومی نداشته باشیم.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7648
بازدید کل : 5626381
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 15:56