پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بیش از ۷۸۰ هزار هکتار از مراتع هرمزگان در سال ۹۶ تحت پوشش حفاظت مشارکتی قرار گرفت
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 72 26 فروردين 1397 10:3 شماره :48188
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:
بیش از ۷۸۰ هزار هکتار از مراتع هرمزگان در سال ۹۶ تحت پوشش حفاظت مشارکتی قرار گرفت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: در سال گذشته بیش از ۷۸۰ هزار هکتار از مراتع هرمزگان تحت پوشش حفاظت مشارکتی قرار گرفت.

 

امید ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، اظهار داشت: به استناد ماده ۱۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی که دولت را مکلف به افزایش ضریب حفاظتی از جنگل‌ها و مراتع کشور نموده است اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان با برنامه‌ریزی و مطالعات لازم نسبت به اجرای پروژه حفاظت مشارکتی با تشریک مساعی مرتع‌داران که دارای مدارک مثبته شامل قرارداد اجرای طرح مرتعداری و یا پروانه چرا و در نتیجه حق بهره‌برداری از مراتع استان را دارند اقدام نموده است.
وی افزود: در این پروژه پس از برگزاری جلسات آموزشی بمنظور تشریح هدف از اجرای طرح و تبیین شرایط و چگونگی اقدام نسبت به ارزیابی میزان پوشش گیاهی شامل گیاهان علوفه‌ای و درختان محدوده سامان عرف مرتعداران نسبت به تبادل تفاهم‌نامه مربوطه اقدام و درنهایت کارت مرتع‌بانی صادر می‌گردد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تاکید کرد: دارندگان کارت مرتع‌بانی بعنوان همکاران و همیاران ضابطین خاص دادگستری که همان کارکنان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری می‌باشند نسبت به مراقبت و محافظت از منابع‌طبیعی و اطلاع‌رسانی به موقع به یگان حفاظت منابع طبیعی با سامانه تلفنی ۱۵۰۴ اقدام می‌نمایند.
وی افزود: در 12 ماهه سال 96 این اداره کل با مشارکت قابل توجه مرتع‌داران استان موفق به تبادل 124 تفاهم‌نامه حفاظت مشارکتی در سطح ۷۸۳ هزار هکتار گردید. 
ذاکری گفت: بیشترین  تعداد تفاهم‌نامه حفاظت مشارکت مبادله شده در سال مذکور به ترتیب در شهرستان‌های حاجی‌آباد، بشاگرد، رودان و بندرلنگه قرار دارد
از سال شروع این پروژه یعنی سال 94 تاکنون بیش از 2 میلیون هکتار به عبارتی 50 درصد از مراتع استان تحت پوشش این پروژه قرار دارد.
ذاکری در پایان تاکید کرد: از مشارکت فعال و موثر مرتع‌داران عزیز در حفاظت از مراتع استان تقدیر و تشکر می‌گردد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2710
بازدید کل : 4580223
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 18:46