بازدید : 603 27 بهمن 1395 17:9 شماره :48217
مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها:
130 هزار پرونده زمین خواری در محاکم قضایی در جریان است

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وجود 1600 پرونده ستاره دار زمین خواری در کشور خبر داد.
به گزارش ایسنا،
عباسی مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور صبح امروز در نشست مشترک روسای حراست، بازرسی و حقوقی ادارات منابع طبیعی که صبح امروز در مجتمع آموزشی دکتر جهانشیر کرج برگزار شد، اظهار کرد: سالانه 20 تا 25 هزار پرونده در ایران در حوزه منابع طبیعی تشکیل می‌شود که 60 درصد آن در ارتباط با زمین‌خواری است.

وی با بیان اینکه متاسفانه زمان زیادی می‌برد تا این پرونده‌ها در مراجع قضایی منجر به رأی شوند، گفت: حدود 130 هزار پرونده تخریب و تصرف زمین در محاکم قضایی وجود دارد که در حال پیگیری است. از این تعداد 1600 پرونده، پرونده ستاره‌دار است به این منظور که عرصه‌های وسیعی از زمین خواری در این پرونده‌ها صورت گرفته است. این پرونده‌ها به صورت ویژه در دست بررسی قرار دارند.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با تاکید بر اینکه در شرایط حاضر یک بانک اطلاعاتی زمین می‌تواند بسیار اثرگذار باشد، افزود: از طریق این بانک اطلاعاتی می‌توانیم میزان بررسی پرونده‌ها و تعداد پرونده‌هایی که منجر به صدور رأی شدند و پرونده هایی که در دست اجرا قرار دارند را رصد کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، عباسی در مورد پرونده مربوط به آقمشهد ساری گفت: در این پرونده قصد داشتند حدود 5000 هکتار از جنگل‌ها را از منابع طبیعی بگیرند که خوشبختانه منتج به صدور رأی به نفع منابع طبیعی شده است.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
نام :
تاریخ درج :   28 بهمن 1395 12:24
با عرض سلام و ادب و احترام لطفاً پیگیر تخریب و تصرف مراتع و علفزارهای منطقه اورامان تخت شهرستان سروآباد در استان کردستان هم باشید در نبود نظارت تمام مراتع و اراضی ملی توسط متجاوزان به منابع ملی تصرف و تغییر کاربری داده شده
آمار بازدید
بازدید روز : 1346
بازدید کل : 5362929
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23