پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دیدار مهندس آقایی با کارشناسان بین‌المللی منابع طبیعی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 416 19 ارديبهشت 1397 16:36 شماره :48780

دیدار مهندس آقایی با کارشناسان بین‌المللی منابع طبیعی


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام طبیعت، مهندس آقایی با تعدادی از کارشناسان بین‌المللی منابع طبیعی دیدار و گفتگو کردند. 
بر اساس این گزارش، پرفسور اسكوييرز و دكتر كلي از استراليا و دكتر فنگ از كشور چين که در همایش بین‌المللی گرد و غبار ایلام شرکت کرده بودند در دیدار با مهندس آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص چالش‌های مدیریت مراتع به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کارشناسان بین المللی ضمن تأکید بر اینکه هر سیاست و اقدامی در زمینه مرتع، باید نیازها و خواست‌های بهره برداران را مدنظر قرار دهد خواستار حمایت ایران از نامگذاری سال جهانی مرتع و دامداری در مجمع سازمان ملل متحد شدند.

مهندس آقایی نیز در این دیدار از بهره جستن از تجارب کارشناسان بین المللی برای مدیریت مراتع کشور تأکید کرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن استقبال از نامگذاری سال جهانی مرتع اعلام نمود که موضوع از طریق وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه پیگیری خواهد شد.
گفتنی است این کارشناسان بین‌المللی در جلسه‌ای با اعضاء شورایعالی سازمان نیز پیرامون حكمراني در مراتع و منابع مشاعي منابع طبيعي و نيز جايگاه مراتع و ضرورت نام گذاري سال بين المللي مرتع به گفتگو نشسته بودند.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5071
بازدید کل : 5625054
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56