پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 633 19 ارديبهشت 1397 18:50 شماره :48783
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها
دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود

معاون حفاظت وامور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه گردهمایی معاونان حفاظت و امور ارضی منابع طبیعی کشور گفت: دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود.

مسعود منصور، ظهر امروز (۱۹ اردیبهشت) در گردهمایی و کارگاه آموزشی  معاونان حفاظت و امور اراضی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری سراسر کشور در ایلام اظهار کرد: طی سال های  گذشته برخی افراد سودجو با توجه به فقدان اسناد در برخی اراضی کشور اقدام  به زمین خواری کرده که هزینه های بسیاری را به بیت المال و اشخاص مختلف  وارد می کردند.
وی، با بیان اینکه یکی از راهکارهای مقابله با این برنامه افراد فرصت طلب اجرای طرح کاداستر است، افزود: در چارچوب اجرای این پروژه بسیاری از اراضی ملی به بیت المال برگردانده شده است.

منصور، تصریح کرد: قرار است در سال جاری برای همه مناطق جنگلی کشور کاداستر اجرا شود که گام بلندی برای مستندسازی اراضی ملی کشور محسوب می شود.

وی، ادامه داد: ۸۹ دستگاه در حوزه کاداستر دارای وظیفه هستند و اگر هر کدام به وظایف خود به درستی عمل کنند نتایج این پروزه موفقیت بیشتری به دنبال خواهد داشت.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این پروژه در تمامی کشورهای منطقه اجرا شده و ایران تنها کشوری است که تا کنون آنرا به طور کامل اجرا نکرده است.

منصور، خاطرنشان کرد: عملیات کاداستر برای ۳۰ میلیون هکتار از اراضی ملی کشور تا کنون انجام شده و امیدواریم امسال سهم بیشتری از اراضی ملی در چارچوب این پروژه انجام شود.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5599
بازدید کل : 5625340
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 12:15