پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 262 19 ارديبهشت 1397 18:50 شماره :48783
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها
دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود

معاون حفاظت وامور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه گردهمایی معاونان حفاظت و امور ارضی منابع طبیعی کشور گفت: دست رانت خواران از اراضی کشور با اجرای طرح کاداستر قطع می شود.

مسعود منصور، ظهر امروز (۱۹ اردیبهشت) در گردهمایی و کارگاه آموزشی  معاونان حفاظت و امور اراضی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری سراسر کشور در ایلام اظهار کرد: طی سال های  گذشته برخی افراد سودجو با توجه به فقدان اسناد در برخی اراضی کشور اقدام  به زمین خواری کرده که هزینه های بسیاری را به بیت المال و اشخاص مختلف  وارد می کردند.
وی، با بیان اینکه یکی از راهکارهای مقابله با این برنامه افراد فرصت طلب اجرای طرح کاداستر است، افزود: در چارچوب اجرای این پروژه بسیاری از اراضی ملی به بیت المال برگردانده شده است.

منصور، تصریح کرد: قرار است در سال جاری برای همه مناطق جنگلی کشور کاداستر اجرا شود که گام بلندی برای مستندسازی اراضی ملی کشور محسوب می شود.

وی، ادامه داد: ۸۹ دستگاه در حوزه کاداستر دارای وظیفه هستند و اگر هر کدام به وظایف خود به درستی عمل کنند نتایج این پروزه موفقیت بیشتری به دنبال خواهد داشت.

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این پروژه در تمامی کشورهای منطقه اجرا شده و ایران تنها کشوری است که تا کنون آنرا به طور کامل اجرا نکرده است.

منصور، خاطرنشان کرد: عملیات کاداستر برای ۳۰ میلیون هکتار از اراضی ملی کشور تا کنون انجام شده و امیدواریم امسال سهم بیشتری از اراضی ملی در چارچوب این پروژه انجام شود.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 527
بازدید کل : 4665046
آخرین بروزرسانی:
24 تير 1397 21:57