پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 430 20 ارديبهشت 1397 11:45 شماره :48804
مهندس منصور در کارگاه آموزشی معاونین حفاظت و امور اراضی در ایلام
حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است

مهندس مسعود منصور در جمع معاونین حفاظت و امور اراضی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها در ایلام گفت: حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تأکید کرد: مساله جنگل ارتباط مستقیم با مباحث اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، فنی،  اقتصادی، حقوقی و قضایی دارد و همه طیف های اجتماع را در بر می گیرد و به  همین علت برای پیشبرد طرح ها و برنامه ها حضور اقشار مختلف مردم در برنامه  های منابع طبیعی الزام آور است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در طرح های منابع طبیعی اظهار کرد: حفاظت و صیانت از عرصه های ملی تنها با مشارکت و حضور مردم و جوامع محلی امکان پذیر است و البته باید رویکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر پایه توسعه درختکاری اقتصادی و گیاهان دارویی برای بهره برداران باشد.

منصور افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و متصرفان عرصه های  طبیعی، اتمام عملیات کاداستر اراضی ملی اعم از جنگل، مرتع، بیشه، آبها،  بیابان در کل کشور بسیار مهم است.

گفتنی است اولين كارگاه آموزشی سراسری معاونين حفاظت و امور اراضی ادارات كل منابع طبيعی و آبخيزداری استان‌ها در ١٨ لغايت ٢٠ ارديبهشت ماه سال ٩٧ به ميزبانی اداره كل منابع طبيعی و آبخيزداری استان ايلام برگزار شد و در پايان این گردهمایی از استان‌های برتر و موفق در اجرای طرح "حامی" که در سال ۹۶ اجرا شده بود، تقدير و تشكر شد.

در اين نشست آموزشی ضمن رفع ابهامات و سوالات همكاران، بخشنامه ها و دستورالعمل‌های ابلاغی سال ٩٦ تشريح شد. 
بر اساس این گزارش، در این گردهمایی موضوعات توسعه طرح‌های مديريت منابع طبيعی، كاداستر جنگل‌های كشور و توسعه حفاظت مشاركتی با رويكرد استفاده از ظرفيت درختكاری و گياهان دارويی و صنعتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5088
بازدید کل : 5625064
آخرین بروزرسانی:
26 دی 1397 11:56