پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 202 20 ارديبهشت 1397 11:45 شماره :48804
مهندس منصور در کارگاه آموزشی معاونین حفاظت و امور اراضی در ایلام
حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است

مهندس مسعود منصور در جمع معاونین حفاظت و امور اراضی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌ها در ایلام گفت: حضور اقشار مختلف مردم در برنامه های منابع طبیعی الزامی است.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تأکید کرد: مساله جنگل ارتباط مستقیم با مباحث اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، فنی،  اقتصادی، حقوقی و قضایی دارد و همه طیف های اجتماع را در بر می گیرد و به  همین علت برای پیشبرد طرح ها و برنامه ها حضور اقشار مختلف مردم در برنامه  های منابع طبیعی الزام آور است.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در طرح های منابع طبیعی اظهار کرد: حفاظت و صیانت از عرصه های ملی تنها با مشارکت و حضور مردم و جوامع محلی امکان پذیر است و البته باید رویکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر پایه توسعه درختکاری اقتصادی و گیاهان دارویی برای بهره برداران باشد.

منصور افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و متصرفان عرصه های  طبیعی، اتمام عملیات کاداستر اراضی ملی اعم از جنگل، مرتع، بیشه، آبها،  بیابان در کل کشور بسیار مهم است.

گفتنی است اولين كارگاه آموزشی سراسری معاونين حفاظت و امور اراضی ادارات كل منابع طبيعی و آبخيزداری استان‌ها در ١٨ لغايت ٢٠ ارديبهشت ماه سال ٩٧ به ميزبانی اداره كل منابع طبيعی و آبخيزداری استان ايلام برگزار شد و در پايان این گردهمایی از استان‌های برتر و موفق در اجرای طرح "حامی" که در سال ۹۶ اجرا شده بود، تقدير و تشكر شد.

در اين نشست آموزشی ضمن رفع ابهامات و سوالات همكاران، بخشنامه ها و دستورالعمل‌های ابلاغی سال ٩٦ تشريح شد. 
بر اساس این گزارش، در این گردهمایی موضوعات توسعه طرح‌های مديريت منابع طبيعی، كاداستر جنگل‌های كشور و توسعه حفاظت مشاركتی با رويكرد استفاده از ظرفيت درختكاری و گياهان دارويی و صنعتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

 


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 542
بازدید کل : 4665054
آخرین بروزرسانی:
24 تير 1397 21:57