پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - احیای معادن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت‌های نظام مهندسی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 147 21 خرداد 1397 10:53 شماره :49466

احیای معادن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت‌های نظام مهندسی
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در فعالیت معدن‌های استان یک ضرورت است.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به نقل از مهر، مهاجری ظهر یکشنبه در نشست بررسی معادن استان اظهار داشت: اگر معادن استان می‌خواهد پویاتر باشد باید از ظرفیت‌های منابع طبیعی و سازمان نظام مهندسی و کشاورزی، بمنظور کاهش تخریب اراضی ملی و برداشت اصولی از طبیعت استفاده کند.

وی ادامه داد: اکنون حدود ۶۵ درصد از معادن استان عملا غیر فعال است و فعال کردن آنها به طوری که کمترین آسیب به طبیعت و اراضی ملی و بستر رودخانه ها پیش بیاید از دغدغه های ماست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: هر نوع اقدامی در طبیعت به معنای دستکاری در طبیعت است که در این بین معدن هم که ثروتی عمومی است نوعی دستکاری در طبیعت محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: این دستکاری یا تخریب در راستای بهره برداری از منابع و ثروت کشور باید به گونه‌ای باشد که هم منافع آیندگان را تامین کند و هم آنچه را که در این فرایند احیانا تخریب می شود احیا و بازسازی کند که در این صورت شرایط توسعه پایدار در طبیعت به وقوع پیوسته است.

مهاجری کمک به آموزش و ترویج اصول صحیح مهندسی در بخش‌های مختلف تولید و ارتقای دانش فنی و کیفیت کار پروژه‌های مرتبط را یکی از وظایف ذاتی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دانست و تاکید کرد که دستگاه‌ها بیش از پیش از این ظرفیت استفاده کنند.

وی به ویژگی‌های توسعه پایدار در جهان توسعه یافته اشاره و خاطرنشان کرد: معادن وقتی می تواند بعنوان بخشی مهمی از طرح‌های توسعه ملی در ایران مطرح باشد که طرح‌های توسعه‌ای خود را با استفاده از دانش متخصصان و مهندسان منابع طبیعی به سرانجام برساند و گرنه توسعه پایداری حاصل نخواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: به باور بسیاری از کارشناسان، ما اکنون در مدیریت توسعه پایدار و عملکرد معادن با نگرانی‌هایی در زمینه تخریب طبیعت روبرو هستیم و ما آماده هر گونه همکاری با طرح های توسعه ای معادن در استان هستیم.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1568
بازدید کل : 5411429
آخرین بروزرسانی:
19 آذر 1397 20:9