بازدید : 711 19 فروردين 1396 16:4 شماره :49517

بازدید عضو فقهای شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبري از عرصه‌های منابع طبیعی
عضو مجلس خبرگان رهبري ظهر دیروز به همراه فرماندار قم از بوته کاری های صورت گرفته در منطقه کوه نمک بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم ،آیت الله مومن عضو فقهای شورای نگهبان، ظهر دیروز به همراه رضا سیار فرماندار قم از بوته کاری های صورت گرفته در منطقه کوه نمک و روند پیشرفت پروژه‌های مقابله با بیابان زایی در شمال غرب استان قم به صورت مستقیم بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید بر مستندسازی اقدمات صورت گرفته در جهت مقابله با بیابان زایی تاکید کرد و افزود : مسؤولان استانی برای تامین اعتبارات مورد نیاز، بایستی بتوانند اثرات عملیات های مقابله با بیابان زایی را در یک منطقه قبل و بعد از انجام عملیات از جهت تاثیر اقدامات و نتایج آن ها به خوبی نشان دهند.
آیت الله مومن با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر انجام درست همه امور در کشور گفت: رفع تهدیدهای منابع طبیعی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
عضو فقهای شورای نگهبان تصریح کرد: تامین اعتبارات مورد نیاز و جذب بودجه برای اجرای پروژه های مقابله با بیابان زایی نیازمند پیگیری و ارائه مستندات قوی در مجلس شورای اسلامی است.
سيدمحمدتقی سجادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم نیز در ادامه از وجود 400 هزار هکتار مناطق بیابانی در استان یاد کرد و گفت: نزدیک به 105 هزار هکتار از این مساحت، مناطق بحرانی هستند که به عنوان کانون تولید ریزگرد تهدیدهای بسیاری را برای استان به دنبال دارند و در چهار نقطه استان پراکنده اند، که یکی از این نقاط در شمال غرب قم و منطقه کوه نمک واقع شده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح 9 هزار هکتار از عرصه های بحرانی و سطح باقیمانده خاطرنشان کرد: تهدید کانون های بحرانی استان، می تواند فرا استانی باشد به همین علت رفع این تهدیدات نیاز به توجه ملی است.

 
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1257
بازدید کل : 5362845
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23