بازدید : 596 26 فروردين 1396 9:32 شماره :49598
استاندار کرمان خبر داد
در سفر رئیس سازمان جنگل‌ها به کرمان، ریزگردهای شرق استان تعیین تکلیف می شود
 
استاندار کرمان گفت:  در سفری که خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز شنبه به استان کرمان دارند، برای نخستین مرتبه بحث ریزگردهای شرق استان تعیین تکلیف خواهد شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها- علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در جلشه اقتصاد مقاومتی استان از واگذاری مناطق بیابانی استان کرمان به معین مناطق اقتصادی برای اجرای طرح جامع کنترل فرسایش بادی و حفظ منابع طبیعی خبر داد.
وی از استان کرمان پس از خوزستان به عنوان دومین استان تولید ریزگردهای کشور یاد کرد و افزود: مناطق بیابانی استان برای اجرای طرح جامع کنترل فرسایش بادی و حفظ منابع طبیعی به معین مناطق اقتصادی واگذار می شوند.
استاندار کرمان از واگذاری منابع و امکانات دولتی مربوط به این طرح با نظارت دولت به معین مناطق اقتصادی خبر داد و گفت: 10 هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی در بخش شهداد براساس ماده سه به معین منطقه اقتصادی (شرکت هواپیمایی ماهان) برای اجرای طرح جامع کنترل فرسایش بادی و حفظ منابع طبیعی واگذار می شود.
وی با تاکید بر اینکه طی سالیان گذشته دولت ها مردم را بدون آموزش به حال خود رها کردند و حال به دنبال بررسی آسیب های اجتماعی هستند تصریح کرد: در گذشته عملیات مالچ پاشی در مناطقی که منشاء تولید ریزگردهای شرق استان بود، انجام می پذیرفت اما در دولت قبل ماشین های مخصوص مالچ پاشی به دلیل پرداخت مطالبات به فروش رفت و عملیات مالچ پاشی در مناطق شرق استان متوقف شد.
رزم حسینی با اشاره به مسئولیت پذیری 21 موسسه و شرکت توسعه گرا در استان کرمان گفت: طرح الگوی اقتصاد مقاومتی شهرستان قلعه گنج مورد تایید مقام معظم رهبری واقع شد و معظم له در جلسات خصوصی با مسئولان به این موضوع تاکید داشتند که از طرح اقتصاد مقاومتی این شهرستان بازدید بعمل آورند.
وی با تاکید بر اینکه این موسسات و شرکت هایی که امروز توسعه اقتصادی مناطق استان را برعهده گرفته اند، هیچ یک به دنبال ثروت اندوزی نبوده و نیستند افزود: خدمت به خلق الله، تربیت و آموزش انسان ها یکی از اهداف این طرح است.
بر اساس این گزارش خداکرم جلالی رییس سازمان جنگل ها امروز شنبه با سفر به کرمان با استاندار استان در باره ریزگردهای استان و راهکار برون رفت از وضعیت موجود به بحث و گفت و گو می نشینند.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1270
بازدید کل : 5362858
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23