پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان خرم آباد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 74 11 تير 1397 11:9 شماره :49982

اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان خرم آباد
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک ،کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی در سطح شهرستان خرم آباد در حال اجرا است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این پروژه ها در 3 حوزه آبخیز، شوراب چنار بگالی، قلعه گل و سرکانه اجرایی می شود، اظهار کرد: این طرح ها در قالب عملیات مکانیکی و بیولوژیکی به صورت اجرای سازه های سنگی ملاتی و گابیونی در مسیر سیلاب ها با صرف اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 600 میلیون ریال در حال اجراست.

وی ضمن تاکید بر لزوم افزایش پوشش گیاهی، وسعت مراتع و جنگل ها در حفاظت از آب و خاک خاطر نشان کرد: حفظ و ذخیره‌سازی نزولات جوی، جلوگیری از افت سریع آب سفره‌های زیرزمینی، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال، فرآیند اجرای آبخیزداری است.

نجفی با بیان اینکه مقابله با خشکسالی، توسعه و بهبود کیفیت و کمیت آب‌های زیرزمینی در کنار بهبود و توسعه زیست گاه‌های جنگلی، مرتعی و پناهگاه‌های حیات وحش از دیگر پیامد‌های عملیات آبخیزداری در لرستان است، بر لزوم توسعه حوزه‌های آبخیز در سطح استان تاکید کرد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 910
بازدید کل : 4691834
آخرین بروزرسانی:
31 تير 1397 1:12