پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - استاندار خراسان شمالی بر توسعه طرح های آبخیزداری تاکید کرد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 106 16 مرداد 1397 10:16 شماره :50910

استاندار خراسان شمالی بر توسعه طرح های آبخیزداری تاکید کرد

استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به سیل خیز بودن استان و محدودیت منابع آب چاره ای جز توسعه هر چه بیشتر طرح های آبخیزداری و آبخوان داری نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - محمدرضا خباز در دیدار مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی اظهار داشت: من واقعا به آبخیزداری و آبخوان داری اعتقاد دارم، چون در شرایط موجود برای غلبه بر چالش های این حوزه راه دیگری نداریم و اجرای این قبیل طرح ها می تواند ضمن این که در ذخیره سازی آب در زمین و جلوگیری از تبخیر این منابع با ارزش و محدود کمک کند، باعث انتفاع بهره برداران می شود و به احیای قنوات خشکیده و کاهش رسوب پشت سدها نیز کمک می کند.

خباز افزود: انتظار می رود در کنار استمرار و گسترش طرح های اصولی آبخیزداری و آبخوان داری با اولویت بندی مسیل های مخرب در استان، کارهای زودبازده و سریع برای جلوگیری از رخداد سیلاب در این مناطق در دستور کار قرار گیرد.

 

وی برای حمایت همه جانبه از اجرای این طرح ها و نیز حضور و مشارکت فعالانه در طرح های بیابان زدایی، احیای جنگل ها و مرتع کاری اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان شمالی هم در این دیدار با ارائه آماری از وسعت عرصه های طبیعی ملی استان ازجمله وجود 433 هزار هکتار جنگل و 180 هزار هکتار بیابان گفت: امسال برای 3 حوضه آبخیز اصلی استان شامل اترک، کالشور و گلستان بیش از 170 میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

حسن وحید ادامه داد: طرح ترسیب کربن در بیش از 40 روستا و طرح منارید هم در 13 روستا با هدف مقابله با بیابان زایی و فرسایش خاک، توانمندسازی جوامع محلی و تثبیت منابع طبیعی در حال اجراست.

وی خراسان شمالی را جزو استان های سیل خیز برشمرد و مهم ترین اقدامات و برنامه های اجرایی برای مقابله با این حوادث و نیز، نتایج مشارکت دادن مردم و جوامع محلی در اجرای طرح های قرق و بهره برداری از مراتع و عرصه های طبیعی استان را برای استحضار مقام عالی دولت در استان بیان کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2199
بازدید کل : 4835802
آخرین بروزرسانی:
29 امرداد 1397 15:11