پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 131هکتار از اراضی ملی در بروجرد رفع تصرف شد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 117 20 مرداد 1397 16:19 شماره :51021

131هکتار از اراضی ملی در بروجرد رفع تصرف شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بروجرد با اعلام این خبر گفت: در چهار ماه نخست سال جاری 131 هکتار از اراضی ملی در بروجرد با حکم قضایی رفع تصرف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، امیرثقلینی اظهار کرد: برخی افراد سودجو و فرصت طلب با روش های مختلف اراضی ملی و منابع طبیعی را مورد خرید و فروش قرار می دهند که این عمل مصداق انتقال مال غیر است و جرم محسوب می شود.
وی ضمن قدردانی از همکاری دستگاه قضایی در برخورد قاطع با متخلفین به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی افزود: ارزش ریالی اراضی خلع شده بیش از سه میلیارد و 930 میلیون ریال است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد بیان کرد: خوشبختانه در خصوص صیانت از منابع طبیعی جدیت مضاعفی در شهرستان وجود دارد و با حساسیت و مشارکت مردم و همراهی دستگاه قضا اقدامات خوبی در راستای پیشگیری از تخریب منابع طبیعی و مراتع و نیز جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز و تغییر کاربری‌های غیر مجاز انجام گرفته است.
ثقلینی در پایان با اشاره به وظیفه همگانی در خصوص حفاظت و حراست از منابع طبیعی یاد آور شد : آحاد مردم باید در این خصوص با احساس مسئولیت اهتمام و توجه ویژه داشته و هر گونه تخلف در این حوزه را به صورت 24 ساعته با شماره تلفن رایگان 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند. 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7415
بازدید کل : 5453245
آخرین بروزرسانی:
27 آذر 1397 14:24