پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - شرط اصلی برای اجرای طرح گردشگری رعایت اصول حفظ عرصه هاست
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 241 21 مرداد 1397 14:53 شماره :51050
رییس سازمان جنگل ها در سفر به استان گلستان:
شرط اصلی برای اجرای طرح گردشگری رعایت اصول حفظ عرصه هاست

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: با حضور مردم در جنگل ها و عرصه های منابع طبیعی موافقیم اما شرط اصلی برای اجرای هر طرح گردشگری جنگلی رعایت اصول حفظ عرصه ها و جلوگیری از تخریب است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل آقایی شب گذشته در نشست با مدیرکل و مسئولین اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان گلستان ضمن اشاره به مطلب فوق افزود: حفظ خاک و پوشش گیاهی از وظایف اصلی سازمان جنگل هاست و با حفظ خاک و پوشش گیاهی می توان سفره های آب زیرزمینی را تغذیه کرد.وی همچنین گفت: تغییرات اقلیمی، خشکسالی و عدم بارندگی موجب ایجاد بیابان و از بین رفتن مراتع می شود که با مدیریت چرا و قرق می توان بر این مشکلات فایق آمد.

مهندس آقایی کشت زراعت چوب را در شمال کشور بسیار مناسب دانست و افزود: زراعت چوب به مراتب بسیار آسان تر از زراعت برخی محصولات کشاورزی است و با توجه به نیاز کارخانجات به چوب می‌تواند سوددهی قابل توجهی برای کشاورزان و مردم محلی داشته باشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به موضوع کاداستر جنگل ها اشاره کرد و افزود: تا پایان سال جاری کار کاداستر جنگل ها به پایان خواهد رسید. 

مسئول اول منابع طبیعی کشور سرانجام از اقدامات مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان در زمینه کنترل و جلوگیری از آفت شب پره شمشاد، ملخ مهاجر مراکشی و زغالی بلوط قدردانی کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7416
بازدید کل : 5453246
آخرین بروزرسانی:
27 آذر 1397 14:24