بازدید : 449 20 تير 1396 14:7 شماره :51111
معاون سازمان جنگل ها در همایش معرفی سامانه سامط ابراز داشت:
بخش زیادی از معضلات زیست محیطی کشور ناشی از عوامل انسانی است
همایش معرفی نرم افزار سامط "سامانه استعلامات منابع طبیعی "با حضور روسای ادارات ممیزی و حدنگاری ۱۰ استان کشور در کرج برگزار شد.
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این همایش گفت: امروز در کشور آنقدر  شاهد معضلات زیست محیطی هستیم که برای اثبات آن نیازی به استدلال نیست.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، منصور در همایشی که به منظور واگذاری خدمات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به دفاتر پیشخوان دولت توسط نرم افزار سامط "سامانه استعلامات منابع طبیعی " امروز سه شنبه ۲۰ تیر در کرج برگزار شد گفت: امروز در کشور آنقدر شاهد معضلات زیست محیطی هستیم که برای اثبات آن نیازی به استدلال نیست.
منصور افزود: ریزگردها، فرونشست زمین، سیلاب و به خصوص مسئله آب، مشکلات جدی در کشور به وجود آورده که اگرچه بخشی از آن ناشی از تغییر اقلیم است اما عمده آن ناشی از عوامل انسانی است.
وی با بیان اینکه جلوگیری از آسیب بیشتر، یک فرهنگ عمومی و وظیفه همگانی می طلبد خاطرنشان کرد: اما برخی از دستگاه‌ها همچون منابع طبیعی طبق قانون وظیفه دارند.
منصور از مسئولیت  این سازمان در ۸۰ درصد از عرصه های کشور خبر داد و افزود: امروز حفاظت از این عرصه ها از مفهوم حفاظت فیزیکی صرف خارج شده و با مفهوم مدیریت مبتنی بر حفاظت پیوند خورده است.
این مسئول ادامه داد: بنابراین ما با امکانات در اختیار باید این عرصه ها را از تصرف، تخریب و یا تملک غیرقانونی حفظ کنیم.
وی خاطرنشان کرد: لازمه این کار مرزبندی شفاف این اراضی با دیگر اراضی است.
منصور ادامه داد: اولین کار در این وادی بحث تشخیص است، فرآیند دوم تثبیت این اراضی است بنابراین باید در سیستم مالکیتی از طریق سازمان املاک این اراضی تثبیت شوند.
وی در خصوص فراوانی استعلام از این اراضی نیز اعلام کرد: سالانه حدود یک میلیون استعلام توسط دستگاه های مختلف از سازمان جنگل ها صورت می گیرد.
منصور افزود: این حجم، کار بالایی را ایجاد می کند و مراجعات مردمی زیادی به دنبال دارد.
 وی به مزایای سامانه سامط اشاره کرد و گفت: کاهش مراجعات افراد و افزایش سرعت عمل در استعلام از اولویت های اساسی این کار بود تا این فرآیند را کوتاه و مراجعات را به حداقل برسانیم.
وی ادامه داد: بنابراین این بحث مطرح و البرز در آن پیشگام شد و در نهایت به این مدل استعلام الکترونیکی رسیدیم.
این مسئول افزود: امروز ۱۲ استان در این سامانه حضور دارند و تا پایان سال به تمام کشور تسری داده خواهد شد.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1201
بازدید کل : 5536045
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5