بازدید : 138 21 تير 1396 10:14 شماره :51140

کشف و ضبط چوب آلات جنگلی و خاک پیت در استان اردبیل
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل از کشف و ضبط 400 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی و 3 تن خاک پیت توسط نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل، سرهنگ یوسف فتحی با اعلام این خبر گفت: در چند روز اخیر با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان 4 دستگاه وانت نیسان و یک دستگاه کامیون حامل 400 اصله چوب آلات قاچاق جنگلی که از استانهای همجوار وارد این استان شده بودند توقیف و ضبظ شد.
وی افزود :2 دستگاه وانت نیسان حامل 3 تن خاک پیت که از مراتع بکر ییلاقی توسط افراد سودجو و فرصت طلب برداشت شده بود توقیف و ضبط شد.
وی افزود : در این رابطه 6 دستگاه خودرو توقیف و 11 نفر متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی استان معرفی شده اند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان افزود: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل وکنترل دقیق گلوگاههای قاچاق عرصه را برای چنین افرادی تنگ‌تر خواهند کرد و با متخلفان به‌صورت جدی و شدید برخورد می‌شود.
وی از مردم و دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و هر گونه قاچاق خاک پیت و الوار جنگلی و زغال توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب مراتب را به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی بوده اطلاع دهند.
وی تصریح کرد:‌ حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی وظیفه‌ای همگانی بوده که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم از تخریب منابع طبیعی جلوگیری کنیم.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 129
بازدید کل : 5343522
آخرین بروزرسانی:
29 شهريور 1396 15:32