بازدید : 134 24 تير 1396 9:20 شماره :51196

262 هزار هکتار از عرصه های منابع ملی غرب مازندران نقشه رقومی کاداستر(حدنگاری) تهیه شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- نوشهر گفت: تاکنون برای 262 هزار هکتار از عرصه های منابع ملی غرب مازندران نقشه رقومی با استاندارد کاداستر(حدنگاری) بر گرفته از نقشه جات ثبتی سنواتی و تفکیک انفال در محدوده اسناد اراضی ملی تهیه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری نوشهر، سید وجیه اله موسوی که در آیین جشن انفال به مناسبت "تثبیت و صدور اسناد مالکیت اراضی منابع ملی کلاردشت" در این شهرستان سخن می گفت، افزود: از سطح 62 هزار و پانصد هکتار اصلاح هندسی نقشه جات ثبتی سنواتی و تفکیک انفال درمحدوده اراضی ملی کلاردشت و بخشی از حوزه چالوس در نهایت به صدور سند کاداستر 37 هزار هکتار اراضی ملی این شهرستان انجامید.
به گفته وی در تعیین تکلیف اراضی ملی این شهرستان در اجرای کاداستر با چند مشکل عمده از جمله عدم اجرای مقررات منطبق بر محدوده پلاکهای ثبتی و نیز تهیه نقشه جات نواری در زمان اجرای قانون و صدور اسناد تجیمعی از سوی اداره ثبت مواجه بودیم که اکنون به جز یک پلاک برای کلیه عرصه های منابع ملی کلاردشت سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از سازمان جنگلها صادر شد.
در این آیین که مدیرکل و روسای ثبت اسناد شهرستانهای مازندران نیر حضور داشتند، مدیرکل منابع طبیعی نوشهر از همکاری این مجموعه در غرب مازندران قدردانی کرد .
مدیرکل منابع طبیعی نوشهر در ادامه تصریح کرد: با اجرای طرح کاداستر، تشخیص منابع ملی از مستثنیات مردم برای منابع طبیعی، دستگاه قضایی و مردم آسان شده است.
وی افزود: تثبیت مالکیت انفال و مستثنیات اشخاص موجب رفع مشکلات عدیده خواهد شد.
مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری نوشهر با اشاره به اینکه در سالهای گذشته اقداماتی در ارتباط با اخذ سند در حوزه اداره کل منابع طبعی نوشهر به صورت دفترچه یی بوده که فاقد یو.تی .ام و مختصات فنی بوده است و نمی شد به آن استتاد کرد .
موسوی با اشاره این که در کشور در اجرای مقررات و تعیین تکلیف اراضی ملی دو منطقه بحرانی وجود داشت که.یکی کلاردشت بوده است ، خاطر نشان کرد: اجرای کاداستر در کلاردشت به صورت پایلوت از سال 93 آغاز شد و امیدواریم این کار ارزشمند در تثبیت اراضی ملی به نقاط دیگر کشور تسری یابد.
این مقام مسئول همچنین در خصوص سواحل غرب مازندران نیز گفت: برای 11 کیلومتر از نوار ساحلی غرب مازندران از غرب به شرق نقشه کاداستری تهیه و آماده تحویل به اداره ثبت است .
به گفته وی، طول نوار ساحلی غرب استان مازندران 142 کیلومتر است که در سنوات گذشته برای کل نوار ساحلی نقشه اراضی تهیه شده بود .
 موسوی همچنین تصریح کرد: در نوار ساحلی با مشکلاتی مواجه هستیم که باید حدود ما را با مردم مشخص نماییم .
وی اظهار امیدواری کرد تا یکی دوسال آینده برای نوار ساحلی در غرب مازندران نقشه کاداستر تهیه شود .
در این آیین مدیرکل ثبت اسناد مازندران به صورت نمادین سند 37 هزار هکتار از اراضی منابع ملی کلاردشت را به مدیرکل منابع طبیعی نوشهر اهداء کرد.
گفتنی است در این آیین امام جمعه، فرماندار، رئیس دادگستری-دادستان و چند تن از مسئولان کلاردشت حضور داشتند.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 118
بازدید کل : 5343515
آخرین بروزرسانی:
29 شهريور 1396 15:32