بازدید : 605 25 تير 1396 12:19 شماره :51234

برگزاری جشنواره روز جنگلبان در ایران
 
پیام طبیعت:
به پاس فداکاری و جانفشانی های جنگلبانان برای حفاظت از میراث طبیعی کشور نخستین جشنواره روز  جنگلبان در ایران برگزار می شود.
 جنگلبانان پیشانی و خط مقدم مبارزه برای حفاظت از میراث طبیعی  کشورهستند و در این راه شجاعت ‍‌ها، تلاش‌ها و فداکاری‌های بسیاری داشته و متحمل رنج های بیشماری شده اند.
نتیجه فعالیت‌ها و اقدامات آنها، آنقدر حائز اهمیت  است که نمی‌توان تصور نمود عرصه‌های طبیعی و حفاظت شده بدون حضور آنان، امروزه در چه وضعیتی قرار داشت.
برای حفاظت از جنگل ها و مراتع ایران تاکنون 14 جنگلبان جان خود را از دست داده اند و حدود 500 نفر نیز از سوی قاچاقچیان چوب و زمین خواران مورد ضرب و شتم قرار گرفته و بشدت مصدوم شده اند.
با توجه به اهمیت حضور جنگلبانان که برای حفاظت از سرسبزی کشور شب و روز از پا نمی شناسند و می کوشند تا با فداکاری از آخرین بستر حیات بشری حفاظت نمایند،  طی مراسمی در تهران  و در جشنواره  روز جنگلبان حمایتی هر چند کوچک از این قهرمانان سرزمین صورت می گیرد.
در این روز، شغل و فعالیت جنگلبانان که حفاظت از گنجینه‌های طبیعی است ارج گذاشته می شود تا بتوان مردم را نسبت به شغل شریف جنگلبانان آگاه و حساس نمود تا مردم خود را در نقش حافظان طبیعت ببینند.
در همین راستا تشکل مردم‌نهاد "جمعیت حامیان زمین” با حمایت "سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور”و سایر ذینفعان درنظر دارد، برای نخستین بار مصادف با روز جهانی جنگلبان در روز نهم مردادماه  اقدام به برگزاری همایش و جشنواره سالانه روز  جنگلبان در ایران نماید.
امید است با برگزاری سالانه این همایش که اولین رویداد ملی مختص جنگلبانان کشور است، هدف اصلی آن که ارتقا شانیت و جایگاه اجتماعی و حقوقی جنگلبانان خدوم و ایثارگر کشور است، تحقق یافته و دستگاه‌های مسئول را نسبت به حمـایت و توان‌افزایی جنگلبانان ترغیب و وظیفه‌مند نماید.

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1268
بازدید کل : 5362856
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23