بازدید : 106 25 تير 1396 17:45 شماره :51248

آزادسازی 108 هکتار از اراضی ملی تهران/ 92 درصد اراضی منابع طبیعی استان تهران سنددار شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از آزادسازی 108 هکتار از اراضی ملی و سنددار شدن 92 درصد اراضی منابع طبیعی این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به نقل از خبرگزاری فارس علی کیان اظهار داشت: در بحث تثبیت مالکیت دولت و در راستای اخذ سند برای عرصه‌های ملی، تاکنون 92 درصد از اراضی ملی استان تهران سنددار شده است.
وی بیان کرد: بر طبق قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی، اسنادی که در گذشته صادر شده، باید به سند کاداستر و رقومی تبدیل شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اضافه کرد: اجرای این روند مستلزم یکسری اقداماتی تحت عنوان پروژه اصلاح هندسی نقشه‌های اجرای مقررات منابع طبیعی است که برای انجام این اقدامات نیاز به ردیف اعتباری می باشد.
کیان تصریح کرد: در حال حاضر، برای حدود هشت درصد از اراضی استان تهران بعد از اصلاح هندسی سند کاداستر صادر شده است.
وی همچنین افزود: در طول یک سال گذشته و به دنبال اقداماتی که همکاران ما در این اداره کل انجام داده‌اند و با اجرای احکام قضایی، بالغ‌بر 108 هکتار از اراضی ملی از دست متصرفان آزاد شده است.
کیان یادآور شد: در اجرای تبصره یک ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل ها و مراتع، تاکنون بیش از 182 هکتار از اراضی ملی بازپس گیری شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: به‌منظور حفظ، توسعه و احیای منابع طبیعی، جلب مشارکت‌های مردمی در دستور کار سازمان جنگل‌ها و ادارات کل منابع طبیعی قرار گرفته و در همین راستا، ارتباط خوبی با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برقرار شده است که در زمینه ترویج فرهنگ منابع طبیعی همکار و همراه ما بوده‌اند.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1276
بازدید کل : 5362864
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23