بازدید : 188 8 مرداد 1396 14:29 شماره :51527

آتش سوزی در جنگلهای منطقه مارمیشو ارومیه
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجانغربی گفت: منطقه مارمیشوی ارومیه یک منطقه گرد شگری بسیار زیباست که چیزی در حدود 6 هزار هکتار جنگل طبیعی را در خود جای داده است که متاسفانه شاهد آتش سوزی یکصد هکتار از این جنگل را بودیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجانغربی، دکتر وهاب زاده افزود: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی برای اطفاء حریق بین دستگاههای مرتبط و مردم منطقه را شاهد بودیم بود که با تلاش بسیار طاقت فرسای نیرو های خدوم اداره کل منابع طبیعی و یگان حفاظت بیش از هشتاد درصد این آتش سوزی تا الان مهارو کنترل شده است.
وی خاطر نشان کرد: بدلیل سخت بودن شرایط منطقه ایی همه تلاشها را انجام دادیم و حتی هماهنگی های لازم برای اعزام بالگرد امداد برای اطفاء حریق با ستاد سازمان جنگل اتخاذ شد که متاسفانه تا ساعت 6 بعد از ظهر روز شنبه موفق به دریافت کمک از طریق بالگرد نشدیم و تنها منطقه ایی که هم اینک باقی مانده به علت صعب العبوربودن ؛ امنیتی و مرزی بودن؛ شرایط را برای مهار کامل آتش دشوار ساخته است.
مدیرکل منایع طبیعی استان ادامه داد: نیروهای اطفاء حریق اداره کل در هنگام اطفاء حریق با نارنجک های منفجر نشده نیز روبرو شدند که این نیز کار را برای ادامه عملیات دشوار ساخته است.
مسئول اول منابع طبیعی استان تصریح کرد: متاسفانه نشانه هایی از عامل انسانی در این آتش سوزی وجود دارد که امیدواریم با پی گیریهای بعدی بتوانیم شخص و یا اشخاصی که احتمالا در این آتش سوزی نقش داشته اند شناسایی و تحویل مقامات قضایی گردد. علی رغم آگاه سازی فراوان و هشدارهای اعلام شده از سوی اداره کل منابع طبیعی استان در خصوص رعایت نکات ایمنی در هنگام حضور در طبیعت ؛ هستند کسانی که برای گذراندن دقایقی لذت بخش در طبیعت حضور پیدا می کنند و بدون رعایت موارد ایمنی لازم در عرصه های ملی ؛ عرصه را ترک می کنند و تبعات جبران ناپذیرآن گریبانگیر طبیعت می شود.
وهاب زاده افزود: یکی از چالشهای مهم یگان حفاظت اداره کل تجهیز این بخش است که متاسفانه هنوز تجهیزات موجود در سطح شهرستانها در حد متوسط نیز قرار ندارد. عاجزانه از همه دست اندر کاران و مسئولان ارشد استانی و ملی خواستار توجه بیشتر به این مقوله هستیم و امیدواریم تجهیزات اطفاء حریق در سطح ادارات کل منابع طبیعی استانها به گونه ایی باشد که بتوان امکانات اولیه را داشته باشیم.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1277
بازدید کل : 5536095
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5