بازدید : 510 11 مرداد 1396 11:22 شماره :51616

بانوی جنگلبان نمونه کشور
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت که خانم 'کژال کریمی' کارشناس جنگل اداره منابع طبیعی شهرستان سروآباد برای نخستین بار به عنوان جنگلبان نمونه کشوری انتخاب و در جشنواره 'روز جنگلبانان' مورد تجلیل قرار گرفت.
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها - پیمان باباپیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سنندج افزود: در نخستین جشنواره 'روز جنگلبانان' که دیروز در فرهنگسرای نیاوران توسط سازمان جنگل ها،مراتع و آبخیزداری برگزار شد به عنوان جنگلبان نمونه کشوری مورد تقدیر قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این بانوی جنگلبان به همراه جمعی از جنگلبان کشوری در این آیین مورد تجلیل قرار گرفت و تنها بانوی جنگلبان نمونه کشور بود.
به گفته وی انتخاب کریمی به عنوان جنگلبان نمونه به خاطر فعالیت های وی در زمینه اجرای موفق طرح توسعه و غنی سازی جنگل های زاگرس در شهرستان سروآباد و برگزاری کلاس های توجهی برای اقشار مختلف بوده است.
به گفته وی این جنگلبان در طرح 200 هکتار غنی سازی جنگل در روستاهای ذکریان، احمدآباد، خشکین، ماضی بن و طرح 100 هکتاری توسعه جنگل در روستاهای پایگلان و یوژنان مسئول بهره برداری بوده است.
وی اظهار کرد: در سال 1386 نیز یکی از همکاران این اداره کل به عنوان محافظ نمونه کشوری و یکی از بهره برداران استان به عنوان بهره برداری نمونه کشوری انتخاب شده بودند و برای نخستین بار است که یک جنگلبان به عنوان جنگلبان نمونه کشوری معرفی می شود.
به گزارش ایرنا، کژال کریمی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته جنگل شناسی و اکولوژی جنگل بوده و پس از پذیرش در آزمون استخدامی منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان در سال 1394 هم اکنون به عنوان کارشناس طرح توسعه و غنی سازی جنگلهای کردستان فعالیت می کند.
گفت و گوی اختصاص خبرگزاری جمهوری اسلامی با این بانوی جنگلبان در آبان ماه سال 95 در بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی بازتاب گسترده ای داشت و بسیاری از شخصیت ها از جمله معصومه ابتکار عشق و علاقه وی را در مورد جنگل ستود.
از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتار استان کردستان، بیش از 374 هزار هکتار آن را جنگل تشکیل می دهد که از این مقدار نیز 70 هزار هکتار آن در شهرستان مرزی سروآباد قرار دارد.
جنگل های این استان که جزو جنگل های زاگرس شمالی است در طول بیش از 50 هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ حفاظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، قابلیت های اکوتوریستی و ارزش های زیست محیطی دارای اهمیت منحصر بفردی هستند.

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1215
بازدید کل : 5362810
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23