بازدید : 442 11 مرداد 1396 11:34 شماره :51619
رئیس سازمان جنگل ها درسفر به استان اصفهان:
چاره ای جز سازگاری با طبیعت نداریم!
 
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور روز سه شنبه در شهرستان سمیرم استان اصفهان گفت : عملکرد سوء ما موجب وضعیت اقلیمی نامناسب شده است. گرم شدن کره زمین و بیابان زایی کل جهان را تهدید می کند لذا چاره نداریم جز این که به طبیعت برگردیم و با آن سازگاری کنیم.
 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان، مهندس خداکرم جلالی افزود : اگر رفتار ما با طبیعت مثل گذشته باشد قطعا سیلی محکمی خواهیم خورد اما طرح هایی وجود دارد که می توانیم وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب تغییر دهیم .
 وی به هم سویی رئیس جمهور امریکا در تخریب محیط زیست اشاره و تصریح کرد: غلظت گاز کربنیک از 270 واحد در متر مکعب به 400 واحد رسیده است لذا باید یک عزم جهانی صورت گیرد تا این وضعیت بحرانی کنترل شود .
رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور کمیسیون رفع تداخلات را محملی مناسب برای رسیدگی اعتراضات مردم در امور اراضی دانست و اظهار داشت : معترضین می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نمایند و ما با بررسی مستندات قانونی حد اکثر تلاش خود را برای رفع این اختلاف به کار خواهیم گرفت.
مهندس جلالی مدیریت جامع حوزه های آبخیز را مدلی کارآمد و حیاتی برشمرد و گفت: در این مدل اقدامات اساسی و زیر بنایی در حال اجراست و استان اصفهان در این مورد موفق بود است.
وی اضافه کرد مجموعه گیاهان دارویی در کشور مورد خوراک دام قرار می گیرد در حالی که این گیاهان ارزشمندند و با استفاده از متخصصین دانشگاه می توان هم سر سبزی را حفظ کرد و هم آن را اقتصادی نمود.
 جلالی کمبود نیروی انسانی را از چالش های سازمان جنگل ها اعلام و اظهار امیدواری کرد در شش ماهه دوم سالجاری جذب نیرو صورت گیرد.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1318
بازدید کل : 5536128
آخرین بروزرسانی:
1 آبان 1396 15:5