بازدید : 85 15 مرداد 1396 14:6 شماره :51705

حفاظت مشارکتی اولویت اصلی منابع طبیعی است
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با تاکید برحفظ، احیا، توسعه و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی، حفاظت مشارکتی را از اولویت های اساسی منابع طبیعی در سال جاری عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان، خزائی افزود: گشت ومراقبت، پشتکار، تلاش، احساس مسئولیت رسانه ها، همت والای همکاران، مسدولین وهمکاری مطلوب مردم را ازمهمترین علل کاهش چشمگیر حریق درعرصه های منابع طبیعی استان در سالجاری دانست.
وی برادامه روند برقراری کشیک اطفا حریق، گشت ومراقبت از عرصه های منابع طبیعی استان تاکیدکرد
مدیرکل استان نقش آموزش وترویج، فرهنگ سازی وارتباط با رسانه های دیداری وشنیداری رادر کاهش تخریب و تصرف و پیشگیری ازحریق در مراتع وجنگلها بسیارموثر برشمرد و تقویت تعامل وهمکاری در حوزه فرهنگ سازی وآموزش را مهم عنوان کرد.
خزائی تصریح کرد ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با آمادگی کامل وکنترل دقیق عرصه را برای افراد متخلف تنگ‌تر خواهند کرد و با سود جویان ومتخلفان به‌صورت جدی و قاطع برخورد می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی استان ازمردم و دوستداران طبیعت خواست درصورت مشاهده تخریب وتصرف اراضی منابع طبیعی توسط افراد سودجو وفرصت‌طلب ومشاهده آتش سوزی مراتب را فورا به شماره 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی استان که به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است اطلاع دهند.
خزائی تصریح کرد:‌ حفاظت از منابع طبیعی و تلاش برای مبارزه با تخریب وتصرف وزمین خواری وظیفه‌ای همگانی است که انتظار می‌رود در این زمینه مردم همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند و با مشاهده چنین مواردی مراتب را اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم ازانفال صیانت کنیم.
مدیرکل منابع طبیعی استان ازپیگیری و ممانت تخریب و تصرف دراراضی داخل حریم شهرها با تعامل صورت گرفته با مسکن و شهر سازی خبر داد.
وی سلامت، صداقت، شادابی وتکریم ارباب رجوع را ازخصائص بارزکارکنان منابع طبیعی برشمرد.
مدیر کل منابع طبیعی استان افزود: پرسنل پرتلاش منابع طبیعی با رعایت نظم وانضباط وادای فرایض دینی ومذهبی همواره دربین ادارات ودستگاه های دولتی استان پیشروهستند و این موضوع ازنشانه های تعهد،پشتکار،ایمان و اعتقاد به کار نشات می گیرد.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2215
بازدید کل : 5163407
آخرین بروزرسانی:
25 امرداد 1396 12:41