بازدید : 217 16 مرداد 1396 9:11 شماره :51717

یادداشت/ به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار
  
 هادی شفیعی -  روزی مرد کوری روی پله های ساختمانی نشسته و کلاه و تابلویی در کنار پایش قرار داده بود. روی تابلو خوانده می شد من کور هستم لطفا کمک کنید.
روزنامه نگار خلاقی از کنار او می گذشت، نگاهی به او انداخت فقط چند سکه داخل کلاه بود. او چند سکه داخل کلاه انداخت و بدون اینکه از مرد کور اجاره بگیرد تابلوی او را برداشت،آن را برگرداند و جمله دیگری روی آن نوشت و تابلو را کنار پایش گذاشت و آنجا را ترک کرد ، عصر آن روز روزنامه نگار به آن محل برگشت متوجه شد که کلاه مرد کور پر از سکه شده است.مرد کور از صدای قدم ها ی او روزنامه نگار را شناخت و خواست اگر او همان کس است که این تابلو را نوشته بگوید که روی آن چه نوشته است.
روزنامه نگار جواب داد : چیز خاص و مهمی نبود من فقط نوشته شما را به شکل دیگری نوشتم و لبخندی زد و به راه خود ادامه داد.
مرد کور هیچ وقت ندانست که او چه نوشته است. ولی روی تابلوی آن خوانده می شد؛ «امروز بهار است ولی من نمی توانم آن را ببینم »
17مرداد روز خبرنگار است این روز را به تمامی روزنامه نگاران و خبرنگاران عرصه های قلم که می کوشند تا جوامع بشری را از آخرین اطلاعات و خبرهای تازه مطلع نمایند تبریک می گوییم.
حیف است از روز خبرنگار بگوییم اما یادی از شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی نکنیم ، خبرنگاری که در مزار شریف افغانستان آخرین خبرش ناتمام ماند و این روز به نام خبرنگار لقب گرفت.
حیف است از روز خبرنگار بگوییم اما از خبرنگاران و روزنامه نگاران حوزه منابع طبیعی سخنی به میان نیاوریم.
خبرنگاران حوزه منابع طبیعی درتمامی سال با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بودند و در سخت ترین شرایط این حوزه را تنها نگذاشتند. آنان با  شوقی وصف ناپذیر در کنفرانس های خبری شرکت کردند و به دور از خانواده به دور ترین نقاط کشور سفر کردند تا تازه ترین یافته ها، تصاویر و خبرها را برای مشتاقان و دوستداران طبیعت و سرسبزی ایران عزیز به تصویر بکشانند.
قلم فرسایی شما خبرنگاران در ماجرای جنگل ابر، جنگل حرا، خشکیدگی دریاچه ارومیه، توفان شن سیستان، گردوغبار خوزستان، بلوط های زاگرس و شمشاد های ذیقیمت شمال  و ده ها عناوین دیگر که مسئولین تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور را حساس نمود تا نگاهی نو به منابع طبیعی و محیط زیست کشور داشته باشند کمک شایان توجه ای بود که مطمئن باشید نتایج زحمات شما هیچ گاه در تقویم تاریخ سازمان جنگل ها گم نخواهد شد.
تبریکات صمیمانه ما را پذیرا باشید.
*کارشناس روابط عمومی سازمان جنگل ها
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1223
بازدید کل : 5362817
آخرین بروزرسانی:
1 مهر 1396 16:23